Євросоюз посилює контроль за експортом вакцин проти COVID-19

Поділитися
Євросоюз посилює контроль за експортом вакцин проти COVID-19 Фото: euronews.com
Фармкомпанії не встигають виробити необхідну кількість вакцин проти коронавірусу.

Євросоюз попередив, що посилить контроль за експортом вакцин проти COVID-19, вироблених у межах об’єднання 27 країн.

Це відбувається на тлі суперечностей із виробником AstraZeneca через скорочення обсягу запланованих поставок, повідомляє ВВС.

Минулого тижня компанія AstraZeneca повідомила Євросоюзу, що відстає від графіка виробництва через проблеми на виробництві, а Pfizer-BioNTech повідомив, що обсяги постачання вакцини будуть меншими, що процес вакцинації в ЄС уповільниться.

Єврокомісар з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес заявила, що ЄС вживатиме будь-яких заходів, необхідних для захисту своїх громадян. Компанії, що виробляють антикоронавірусні вакцини в ЄС, мають "надати своєчасне повідомлення, коли вони хочуть експортувати вакцини в треті країни", наголосила вона.

Британсько-шведська багатонаціональна компанія зі штаб-квартирою в Англії AstraZeneca заявила, що "робить усе можливе, щоб якомога швидше довести свою вакцину до мільйонів європейців".

Євросоюз влітку минулого року підписав угоду на постачання 300 мільйонів доз, з можливістю отримання ще 100 мільйонів доз додатково.

Вакцина AstraZeneca виробляється у Великій Британії, хоча окремі її компоненти продукуються в межах континентальної Європи.

Затримки можуть викликати серйозні сумніви в реальності обіцянки голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн прищепити 70% дорослих у ЄС до кінця серпня поточного року.

Раніше повідомлялось, що нові штами коронавірусу, які швидко поширюються по світу, можуть послабити захисні властивості двох головних вакцин, доступних сьогодні. До таких висновків прийшли вчені з Університету Рокфеллера в Нью-Йорку, вивчивши зразки крові 20 добровольців, повідомляє Nature.

Ці добровольці отримали дві дози вакцин, розроблених компаніями Moderna або Pfizer-BioNTech. Обидві вакцини містять дані РНК вірусу, які змушують організм виробляти певний білок. Саме завдяки цьому білку інфекція чіпляється до людських клітин. У результаті організм виробляє імунні молекули, які називаються антитіла. Вони розпізнають білок шипів коронавірусу і блокують його здатність заражати.

Через 3-14 тижнів після другого уколу в учасників дослідження виробилися кілька типів антитіл, включаючи ті, які можуть блокувати коронавірус SARS-CoV-2 і не дозволяють йому заражати клітини. Деякі з цих антитіл були настільки ж активні проти вірусів, які містили певні мутації в шипах коронавірусу, як і проти широко поширених форм вірусу. Але деякі були всього на одну третину ефективні в блокуванні мутованого коронавірусу.

Також повідомлялось, що Італія обіцяє чинити тиск на компанії Pfizer і AstraZeneca через невиконання зобов'язань за контрактами, які повідомили, що не зможуть забезпечити обумовлений обсяг поставок вакцини в Європу, заявив міністр закордонних справ країни Луїджі ді Майо.

За інформацією ді Майо, Італія була першою в Європі за темпами вакцинації, тепер же вони сповільнюються.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі