Європа може досягти колективного імунітету проти коронавірусу протягом трьох-чотирьох місяців, заявив в середу глава німецької фармацевтичної компанії BioNTech, яка розробила ефективну вакцину з американським партнером Pfizer завдяки вакцинації. Однак Україна за темпами імунізації свого населення значно відстає від інших європейських країн.
В Україні щонеділі у цілих областях не роблять жодного щеплення. У Київській школі економіки вже прогнозують, що в найближчі два тижні Україна може вийти на перше місце за рівнем смертності від коронавірусу серед великих країн Європи. У нашій країні зафіксували 13,6 померлого за останні 14 днів на 100 тисяч населення.
Вакцина Pfizer-BioNTech є ключовою в вакцинації в Північній Америці і Європі. В Україну вже привезли 117 тисяч доз вакцин Pfizer за залишковою системі СOVAX. Цього вистачить на повну вакцинацію тільки для 58 тисяч чоловік.
Вакцинація проти коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19, в Україні також проходить препаратами від британсько-шведської компанії AstraZeneca , китайської Sinovac.
Агентство Associated Press пише, що вчені досі не визначили точний поріг досягнення колективного імунітету, експерти кажуть, що рівень вакцинації вище 70% значно сповільнить поширення коронавірусу серед населення.
"Європа досягне колективного імунітету в липні, найпізніше до серпня", - сказав журналістам виконавчий директор компанії BioNTech Угур Сахін.
Він попередив, що цей колективний імунітет спочатку не потраплять діти, бо вакцина поки схвалена тільки для людей старше 16 років. У світі зафіксували мало випадків, коли діти хворіли COVID-19 з серйозними або довгостроковими наслідками.
16 квітня міністр охорони здоров'я Максим Степанов виступив в парламенті на годині запитань до уряду. На тлі постійних зривів плану вакцинації, Степанов пообіцяв всеосяжну імунізацію українців в цьому році. У чому ще маніпулює міністр, розповідаючи про боротьбу з пандемією в Україні, читайте в статті Алли Котляр «Епідемія маніпуляцій» в ZN.UA.