ЄС рекомендував однодозну вакцину Johnson & Johnson

Поділитися
ЄС рекомендував однодозну вакцину Johnson & Johnson © rosukrinform.com
Вона стала четвертою дозволеної вакциною в Євросоюзі

Європейське агентство лікарських засобів (EMA) рекомендувало в четвер надати умовний дозвіл на комерційне використання однодозної вакцини Janssen від компанії Johnson & Johnson проти COVID-19 для запобігання захворювання у людей у віці від 18 років, повідомило EMA на своєму сайті.

"Після ретельної оцінки комітет EMA з ліків для людини (CHMP) прийшов до консенсусу, що дані про вакцину надійні та відповідають критеріям ефективності, безпеки та якості", - йдеться в комюніке європейського агентства.

Вакцина проти COVID-19 Janssen - четверта вакцина, рекомендована в ЄС для запобігання ковіду.

"Завдяки цьому останньому позитивного висновку влади Європейського Союзу отримають ще один варіант боротьби з пандемією і захисту життя і здоров'я своїх громадян", - сказала виконавча директорка EMA Емер Кук.

У EMA пояснювали, що результати клінічних випробувань в США, Південній Африці та країнах Латинської Америки показали, що вакцина Janssen ефективна в запобіганні зараження COVID-19 у людей у віці від 18 років. У дослідженні взяли участь понад 44 тисяч осіб.

Вакцина більш ніж на 85% ефективна в запобіганні важких випадків COVID-19 і повністю запобігає госпіталізацію і смерть. Загальна ефективність вакцини - 67%.

Серед побічних ефектів вакцини Janssen біль в місці ін'єкції, головний біль, втома, біль у м'язах і нудота. Всі вони були в легкій або помірній формі.

 

Україна вже отримала першу партію вакцини від коронавірусу. Партію з 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca доставили до Києва з Індії.

Україна також розраховує отримати більше доз вакцини в рамках програми поширення COVAX, в тому числі вироблених Pfizer/BioNTech та Novavax. Країна також підписала угоду про закупівлю 1,9 мільйона доз вакцини у китайської компанії Sinovac Biotech, перші постачання якої очікуються у квітні.

Опитування громадської думки показують, що майже 40% українців відмовляються отримати шанс через страх перед побічними ефектами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі