Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила в середу, що Велика Британія та ЄС повинні знайти спосіб мінімізувати ризик недобросовісної конкуренції між своїми ринками, натякаючи на те, що Брюссель розглядає варіант Brexit без торговельної угоди, якщо сторони не зможуть досягнути компромісу, пише Financial Times.
Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон готувався поїхати до Брюсселя на переговори з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйен. Однак, Меркель попередила, що угода з Британією не повинна завдавати шкоди єдиному ринку ЄС.
Тим часом сам Джонсон наполягає на тому, що ще багато питань залишаються невирішеними. Він заявив, що ЄС хоче зробити Велику Британію "єдиною країною в світі, яка не має суверенного контролю над власними риболовними водами".
Джонсон попередив, що умови, які пропонує ЄС не зміг би прийняти будь-який британський прем'єр-міністр. Однак, така тактика Джонсона, швидше за все, покликана надати йому «більший простір для маневру». Його критика механізму вирішення торговельних суперечок, який пропонує ЄС, може свідчити про те, що існує певна область компромісу, який передбачає залучення до арбітражу окремого незалежного органу.
“Ще є шанс на домовленість. Я не думаю, що ми завтра будемо знати, вдасться це чи ні, я не можу цього обіцяти. Але, якщо з британської сторони є умови, які ми не можемо прийняти, ми готові піти шляхом без торговельної угоди", - сказала Меркель.
"Ми повинні з'ясувати, як кожна сторона буде реагувати, коли зміниться правова ситуація в ЄС або Великій Британії. Нам потрібні рівні умови не тільки сьогодні, але і завтра, і післязавтра. Для цього нам потрібно домовитись про те, як одна сторона повинна реагувати, коли інша змінить своє правове становище. Інакше ми ризикуємо отримати несправедливі умови конкуренції", - додала канцлер.
Питання про те, як зберегти "рівні умови для ведення бізнесу", є одним із основних перешкод, що виникли на шляху до швидкого досягнення домовленостей.
Один високопоставлений британський чиновник заявив, що цілком можливо те, що угода не буде досягнута, однак Джонсон сподівається, що дискусія з Урсулою фон дер Ляйєн "внесе певний політичний імпульс, який дозволить учасникам переговорів спробувати закінчити роботу".