Найкращий спосіб стримати Китай – це допомогти Україні відбитися від Росії – Reuters

Поділитися
Найкращий спосіб стримати Китай – це допомогти Україні відбитися від Росії – Reuters Відсутність чіткої позиції щодо Тайваню може спровокувати Китай, вважає оглядач Reuters © Getty Images
Відсутність єдності лідерів G7 щодо Тайваню може спровокувати КНР

Єдиний найкращий спосіб стримати Китай – це допомогти Україні відбитися від Росії, вважає оглядач Reuters Хуго Діксон, британський журналіст, засновник Breakingviews та правнук Вінстона Черчілля. Він присвятив колонку майбутній зустрічі лідерів країн G7 у Японії цього місяця, де намагатимуся не допустити вторгнення Китаю на Тайвань та, одночасно, уникнути протистояння з Пекіном.

Найкращий шанс управляти цими двома поганими варіантами – це домовитися всередині G7 щодо сильної стратегії стримування, вважає Діксон. Якщо лідери будуть говорити одним голосом, Сі Цзіньпін, можливо, не захоче вторгнутися на Тайвань. Якщо ні, лідер Китаю може подумати, що він може використати їхні розбіжності, так само як російський президент Володимир Путін помилково дійшов висновку, що Захід був надто слабким, щоб перешкодити йому захопити Україну.

Союзників США в Азії не потрібно переконувати в перевагах твердої позиції. Деякі європейські лідери викликають більші сумніви. Найбільше потрібно буде переконувати президента Франції Еммануеля Макрона, який минулого місяця заявив, що Європейський Союз не може бути втягнутим у кризу навколо Тайваню через те, що він назвав «американським ритмом і надмірною реакцією Китаю». 

Найкращим аргументом є те, що з тих пір, як Сі оголосив про «безмежну» дружбу з Путіним безпосередньо перед війною в Україні, Європа та Азія стали одним величезним континентом у геостратегічному плані.

Якби Китай силою анексував Тайвань, інші азіатські країни, такі як Японія та Південна Корея, відчули б себе під загрозою. Китай може стати гегемоном регіону. Відповідно до World Economics, Європі тоді буде важче торгувати з частиною світу, на яку до 2030 року може припадати половина світового економічного виробництва.

Більше того, Сполучені Штати можуть відреагувати на успішне вторгнення на Тайвань або ізоляціонізмом, або переключенням уваги з України на Китай. Пекін також міг би осмілитися озброїти Росію. Це було б жахливо для Європи.

Якщо всі члени G7 можуть погодитися з необхідністю стримування, вони повинні розробити ефективну стратегію для досягнення цього. Два елементи такого плану вже з’являються: країни мають зменшити свою залежність від Китаю та посилити свою оборону. 

Країнам G7 також потрібно буде прискорити існуючі плани посилення своєї військової потужності. Це стосується не лише США та їхніх азіатських союзників, а й європейських країн. Хоча останні не можуть зробити багато для безпосереднього захисту Тайваню, але сильніша європейська оборона дозволить Сполученим Штатам зосередитися далі на схід.

Не те, щоб США поки що відволікалися від Європи. Зрештою, єдиний найкращий спосіб стримати Китай – це допомогти Україні відбитися від Росії.

Нагадаємо, що наприкінці квітня група французьких законодавців, під час зустрічі з президентом Тайваню Цай Інвень, підтвердила підтримку безпеки в Тайванській протоці – після суперечливих заяв президента Франції Еммануеля Макрона.

У квітні глави МЗС країн G7 пообіцяли виступити єдиним фронтом проти агресивного вторгнення РФ в Україну та пригрозили «високою ціною» тим, хто підтримує війну РФ проти України. На зустрічі лідерів G7 у травні очікується, що вони дотримуються жорсткої позиції щодо посилення загроз Китаю щодо Тайваню, неконтрольованих випробувань Північною Кореєю ракет великої дальності, а також збільшуватимуть підтримку України.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі