Виклики міжнародному порядку після Другої світової і Україна: деталі зустрічі лідерів G7 у Японії

Поділитися
Виклики міжнародному порядку після Другої світової і Україна: деталі зустрічі лідерів G7 у Японії Фото ілюстративне © © European Council
Односторонні спроби Росії змінити статус-кво силою, випробування Північною Кореєю ракет великої дальності та посилення загроз Китаю щодо Тайваню. Про що говоритимуть представники Великої сімки в Японії.

Високопоставлені дипломати країн Великої сімки обіцяють дотримуватися жорсткої позиції щодо посилення загроз Китаю щодо Тайваню та неконтрольованих випробувань Північною Кореєю ракет великої дальності, нарощуючи при цьому імпульс для посилення підтримки України, пише Associated Press.

Посланці збираються сьогодні в японському курортному містечку Каріузава, це вже другий день переговорів, які передують важливій зустрічі лідерів G-7 наступного місяця в Хіросімі.

Світ перебуває на «переломному етапі» бойових дій в Україні і повинен «рішуче відкинути односторонні спроби змінити статус-кво силою, агресію Росії проти України та її загрози використання ядерної зброї», — заявив міністр закордонних справ Японії Йошімаса Хаясі. 

Для американської делегації зустріч відбувається у вирішальний момент спроби впоратися з Китаєм. Вищезгадані питання, які розглядають міністри G-7 з Японії, Сполучених Штатів, Великобританії, Франції, Німеччини, Канада, Італія та Європейський Союз вважають серйозними викликами міжнародному порядку, заснованому на правилах після Другої світової війни.

Підтримка енергетичної інфраструктури України

Високопоставлений чиновник США, який подорожував із держсекретарем США Ентоні Блінкеном, сказав журналістам, що мета переговорів адміністрації Байдена — посилити підтримку України, включаючи важливу ініціативу щодо енергетичної інфраструктури України, започатковану на минулорічних зустрічах G-7 у Німеччині, а також забезпечити продовження надання військової допомоги Києву. Посилення покарання проти Росії за війну, зокрема через економічні та фінансові санкції, якими вперше погрожувала G-7 у грудні 2021 року, перед вторгненням, також буде в пріоритеті.

Найближчими тижнями Україна зіткнеться з важливим моментом, оскільки нинішній наступ Росії значною мірою зупинився, а Україна готує контрнаступ. Американський чиновник, який на умовах анонімності обговорював пріоритети Блінкена на закритих зустрічах, сказав, що будуть обговорюватися шляхи поглиблення підтримки довгострокової оборони та можливостей стримування України. Це також може покращити позицію Києва для потенційних переговорів, які могли б припинити конфлікт на його умовах.

Роль Японії — єдиного азіатського члена G-7 — як голови цьогорічних переговорів дає можливість обговорити скоординовані дії щодо Китаю. Лідери та міністри закордонних справ країн G-7, зокрема Франції та Німеччини, нещодавно завершили візити до Китаю, і очікується, що дипломати в Каруїзаві обговорять свої враження від позиції Китаю з багатьох питань, зокрема щодо війни РФ проти України, ситуацію в Північній Кореї та Тайвані, що є особливо болючою точкою американо-китайських відносин.

Китай нарощує ядерні боєголовки: можлива конфронтація

Китай нещодавно відправив літаки та кораблі для імітації оточення Тайваню. Пекін швидко збільшує кількість ядерних боєголовок, займаючи більш жорстку позицію у своїх претензіях на Південно-Китайське море та малюючи сценарій майбутньої конфронтації.

Занепокоєння в Японії можна помітити в її зусиллях останніми роками значно відійти від своїх принципів однієї лише самооборони, який вона прийняла після Другої світової війни, працюючи над придбанням засобів превентивного удару та крилатих ракет для протидії зростаючим загрозам у регіоні.

Розкол у G7 щодо Китаю?

Незважаючи на ознаки, зокрема коментарі президента Франції Еммануеля Макрона, про те, що G-7 розколоті щодо Китаю, чиновник сказав, що країни G-7 мають спільне занепокоєння щодо дій Китаю. Чиновник додав, що міністри закордонних справ обговорюватимуть, як продовжити скоординований підхід щодо цього питання.

Північна Корея також є ключовою зоною занепокоєння для Японії та інших сусідів у регіоні.

З минулого року Пхеньян випробував близько 100 ракет, включно з міжконтинентальними балістичними ракетами , які продемонстрували потенціал досягнення материкової частини США, і різноманітну іншу зброю меншої дальності, яка загрожує Південній Кореї та Японії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі