Китай вперше проголосував за резолюцію Генасамблеї ООН, де РФ названа агресором щодо України

Поділитися
Китай вперше проголосував за резолюцію Генасамблеї ООН, де РФ названа агресором щодо України Росія не змогла «зняти» невигідний їй пункт резолюції © МЗС України/Twitter
Раніше Китай або утримувався, або голосував проти резолюцій щодо РФ.

Китайська делегація вперше проголосувала за резолюцію Генасамблеї ООН, в якій Росія називається агресором відносно України. Йдеться про резолюцію A/77/L.65 щодо співробітництва між ООН та Радою Європи, яка ухвалювалася 26 квітня. 

«Спроба рф зняти згадку про агресію щодо України провалилася в ГА. Проти резолюції проголосували 5 відомих борців з правами людини – рф, Білорусь, Нікарагуа, Сирія, КНДР», – повідомив у Twitter постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Делегація РФ намагалася виключити пункт, в якому зазначалося: «враховуючи, що безпрецедентні виклики, які стоять сьогодні перед Європою після агресії Російської Федерації проти України, а до цього проти Грузії, та припинення членства Російської Федерації у Раді Європи, вимагають зміцнення співробітництва між Організацією Об'єднаних Націй та Радою Європи, особливо для того, щоб оперативно відновити та підтримувати мир та безпеку на основі поваги суверенітету, територіальної цілісності та політичної незалежності будь-якої держави, забезпечувати дотримання прав людини та норм міжнародного гуманітарного права під час військових дій, відшкодовувати збитки, завдані жертвам, та притягти до відповідальності всіх тих, хто винний у порушенні норм міжнародного права».  

«За» проголосували 122 країни, «Утрималися – 18». Крім Китаю, за цю резолюцію проголосували Індія, Бразилія та Туреччина, які раніше підтримували РФ відмовою брати участь у голосуванні. 

У лютому 2023 року китайська делегація не підтримала резолюцію із положеннями української «формули миру», яка розглядалася на річницю повномасштабного вторгнення РФ до України. Тоді представник Китаю закликав до дипломатичного врегулювання «конфлікту», замість постачання озброєнь ЗСУ, а також пропонував знизити тиск на РФ. 

У листопаді 2022 року Китай був однією з 14 країн, що проголосували проти резолюції про необхідність виплати Росією репарацій Україні. Того ж місяця китайська делегація підтримала російський проєкт резолюції про створення комісії з «розслідування діяльності американських біолабораторій в Україні».

26 квітня президент України Володимир Зеленський та лідер Китаю Сі Цзіньпін вперше від початку повномасштабного вторгнення поговорили по телефону, а після цього до КНР був призначений новий посол України – Павло Рябікін.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі