Як країни світу голосували за резолюцію про необхідність виплат Росією репарацій Україні

Поділитися
Як країни світу голосували за резолюцію про необхідність виплат Росією репарацій Україні Фото ілюстративне © Сайт ООН
Деякі з держав, що виступили проти ухвалення документу, імпортують наше зерно.

Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй у понеділок, 14 листопада, офіційно визнала необхідність притягнення Росії до відповідальності за війну проти України та виплат нею репарацій нашій державі. Однак далеко не всі країни проголосували “за” ухвалення відповідної резолюції. 

Насправді, із 193 членів менша частина, лише 94, продемонстрували рішучу підтримку. Водночас, 73 держави утрималися, 14 висловилися проти затвердження документа, а 12 зовсім не голосували.

Показовими є вираження прихильності до резолюції Угорщиною, влада якої неодноразово засуджувала санкції проти РФ, закликала до миру з країною-агресором і транслювала інші проросійські меседжі.

Серед держав, які виступили “проти”, окрім уже звичних Росії, Білорусі, Еритреї, Сирії, Північної Кореї та Ірану, можна виокремити Китай. У багатьох попередніх голосуваннях ця країна обирала варіант “утриматися”.

У переліку противників рішення цього разу опинилася й Ефіопія, яка регулярно імпортує зернові з українських портів.

Також не підтримали резолюцію Багами, Куба, Малі, Нікарагуа, Центрально-Африканська Республіка й Зімбабве.

Крім того, і з-поміж 73 країн, що утрималися від голосування, є імпортери нашого зерна. Це, зокрема, Оман, Ємен, Судан і Єгипет. Станом на вересень поточного року, останні дві перебували в топі держав, яким Україна відправляла своє продовольство.

До тих, хто утримався, також приєдналися Бразилія, Індія, Індонезія, Ізраїль, Казахстан, Саудівська Аравія, Сербія та інші.

Аби не створювати собі проблем з Китаєм та Росією, за резолюцію щодо виплат нашій країні репарацій взагалі не голосували Азербайджан, Буркіна-Фасо, Камерун, Демократична Республіка Конґо, Домініка, Марокко, Сан-Томе і Прінсіпі, Сенеґал, Тонґа, Туркменістан, Танзанія та Венесуела.

Утримання від голосування цих країн надало можливість утворитися більшості в результаті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Київ працює над розширенням ініціативи щодо експорту нашого продовольства Чорним морем. "Зернова угода" може отримати постійний гуманітарний компонент для допомоги тим країнам, які потерпають від продовольчої кризи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі