Реальна позиція Китаю та Індії щодо ядерних погроз Росії відрізняється від публічної – експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Реальна позиція Китаю та Індії щодо ядерних погроз Росії відрізняється від публічної – експерти © Банки сьогодні
Пекін та Делі не зацікавлені у застосуванні ядерної зброї, але погрози її використання приносять вигоду Китаю

Позиція Китаю та Індії, які критично сприймають погрози Росії щодо можливого застосування ядерної зброї, може втримати російського диктатора Владіміра Путіна від її реального застосування нарівні зі страхом перед ударом у відповідь з боку США.  

«Ці дві азійські країни публічно виступають проти використання навіть самої риторики ядерних погроз, хоча, можливо, готові заплющити очі на застосування Москвою тактичної ядерної зброї: там давно прораховують варіанти, за яких застосування ядерної зброї не призведе до загальної ядерної війни», – зазначає оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Новий ядерний шантаж. Що Путін замислив цього разу?» 

За словами експерта, позиція Китаю та Індії виходить з їхніх прагматичних інтересів у відносинах із Заходом та Глобальним Півднем. 

«Завдання ядерного удару по Україні означатиме, що Росія перейшла червону лінію. І вимагатиме жорсткої реакції її союзників, а отже, Пекін і Делі повинні будуть публічно відсторонитися від Москви», – зазначає оглядач.

Він зауважує, що Китай отримує колосальні прибутки від торгівлі зі США та ЄС і може втратити ці ринки, якщо не відреагує на потенційний ядерний удар Росії по Україні. Окрім цього, такий удар може спровокувати США до розміщення свої ядерної зброї на Тайвані або у інших країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону, що жодним чином не відповідає інтересам Пекіна. 

«Пекін і Делі можуть бути не зацікавлені в застосуванні Москвою ядерної зброї, яка має цінність як засіб стримування та залякування. Але вони цілком можуть бути зацікавлені в тому, щоб Росія й далі погрожувала ядерною зброєю Заходу, – це послабить останній і дасть змогу Китаю й Індії посилити свої позиції у світі. Але на словах вони, звісно, продовжать виступати проти застосування ядерної зброї», – зазначив у коментарі доцент Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка Віктор Константинов.

Але є альтернативна думка, яка закликає не перебільшувати можливості стримування Росії з боку Пекіну. Професор Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка Сергій Галака впевнений, що «в ситуації, коли перед Путіним постане екзистенційне питання існування тієї Росії, яку він будує, існування його режиму, позиція Китаю не буде визначальною в ухваленні рішення завдати ядерного удару».

Нагадаємо, нещодавно російський диктатор Владімір Путін знову повторив, що Росія може застосувати ядерну зброю, «якщо її суверенітет або територія опиниться під загрозою». Секретар РНБО України Олександр Литвиненко не виключив, що Путін, у разі поразки у війні з Україною, може використати тактичну ядерну зброю, але назвав малоймовірним використання Росією стратегічної ядерної зброї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі