Ядерні погрози Росії втрачають свою силу — FT

Поділитися
Західний альянс посилює підтримку України у спосіб, який був немислимий на початку війни.

Росія знову розмахує своєю ядерною зброєю. Минулого тижня Владімір Путін застеріг країни НАТО від того, щоб дозволити Україні використовувати західні боєприпаси для удару по Росії. Російський лідер попередив про "серйозні наслідки" і сказав, що союзники України повинні пам'ятати про "невелику територію" і "густоту населення" багатьох європейських країн.

Дмітрій Мєдвєдєв, прем'єр-міністр Росії, перейшов до більш кривавих погроз. Колишній президент Росії процитував слова Путіна і додав що "застосування тактичної ядерної зброї також може бути прораховане", зазначає Гідеон Рахман, головний оглядач відділу міжнародних відносин Financial Times.

Російські війська зараз проводять ядерні навчання поблизу кордону з Україною. Ці заходи не завадили кільком країнам НАТО, в тому числі США, зробити останній крок по лінії ескалації, схваливши використання своєї зброї в межах російських кордонів.

Таке рішення країн НАТО відображає поєднання впевненості й нервозності. З позитивного боку, США і їхні європейські союзники зараз менше занепокоєні загрозою того, що Росія застосує ядерну зброю, ніж це було 18 місяців тому.

З негативного боку, вони також дедалі більше занепокоєні ситуацією на полі бою. Нова готовність дозволити Україні завдавати ударів у відповідь по ворожих артилерійських позиціях і ракетних базах — навіть якщо вони знаходяться на території самої Росії — відображає стурбованість тим, що Україна поступово втрачає ініціативу. Як наслідок, західні прихильники Києва відчувають, що змушені йти на більший рівень ризику, щоб підтримати Україну в боротьбі.

Готовність Заходу взяти на себе такий рівень ризику свідчить про кардинальну зміну в мисленні після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. Тоді країни НАТО нервували з приводу надання Україні будь-яких наступальних озброєнь.

"Надання Києву кожного нового значного потенціалу — ракет дальнього радіусу дії, танків, винищувачів — супроводжувалося тривалими, іноді болісними дебатами на Заході та ядерними погрозами з боку Росії. Але щоразу, коли країни НАТО переступали певний поріг, Кремлю не вдавалося виконати свої ядерні погрози. І це полегшило західному альянсу зробити наступний крок", — вважає газета.

Але той факт, що США і їхні союзники вже не так занепокоєні ядерним потенціалом Росії, не означає, що вони повністю відкидають цю загрозу. Дійсно, є деякі західні чиновники, які залишаються дуже стурбованими потенціалом ескалації, пов'язаним з наданням дозволу на використання зброї Заходу для завдання удару по російській території.

Вони занепокоєні тим, що Росія розцінить цей останній крок як ескалацію маріонеткової війни Заходу і може зробити те, що вона вважає симетричною відповіддю — завдати контрударів по території НАТО. Це може привести Росію і НАТО до прямого конфлікту, якого західні лідери завжди прагнули уникнути. Вважається, що російська військова доктрина припускає, що Москва не зможе перемогти у звичайній війні із Заходом, і тому передбачає раннє застосування ядерної зброї.

Найчастіше згадуються дві ситуації, які можуть спровокувати ядерну відповідь Росії: якщо російська армія буде розгромлена на полі бою; або якщо українські сухопутні війська загрожуватимуть Криму, який Росія анексувала у 2014 році.

Раніше газета The Telegraph писала, що ядерна загроза Росія — це лише "тигр на папері". Росія, ймовірно, під час своїх ядерних навчань використовує неядерні боєголовки.

 

 

 

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі