Як може відповісти Путін, якщо західна зброя вразить цілі в Росії? — The Times

Поділитися
Як може відповісти Путін, якщо західна зброя вразить цілі в Росії? — The Times © Getty Images
НАТО, США, Велика Британія і Франція виступають за те, щоб Україна використовувала їхню зброю для атак по території Росії, але Кремль майже напевно завдасть удару у відповідь.

Велика Британія, Франція та США надали Києву потужні ракети дальнього радіусу дії для ураження російських окупаційних військ відтоді, як Росія розпочала свій напад на Україну у 2022 році. Західні ракети були розгорнуті з руйнівним ефектом проти кремлівської армії на окупованих територіях, включно з Кримом, але Київ був змушений використовувати власні ракети й безпілотники для ураження цілей всередині самої Росії. Це може скоро змінитися, зазначає Марк Беннеттс, який пише про події в Росії та колишньому Радянському Союзі, в тому числі і в Україні, для The Times.

Вчора 30 травня президент Байден зробив важливий політичний крок, надавши Україні дозвіл на використання американських ракет на території Росії, але лише поблизу Харківської області, повідомили офіційні особи.

Якщо, як зараз здається ймовірним, західні ракети почнуть завдавати ударів по російських військах за межами України, незрозуміло, як на це відреагує Кремль. Путін зобразив війну проти підтримуваної Заходом України як екзистенційну битву за саме виживання Росії, і важко уявити, що Москва не намагатиметься якимось чином помститися. Але які у Путіна є варіанти?

Ядерна загроза

Росія неодноразово погрожувала застосувати ядерну зброю через підтримку Заходом України. Проте з повторенням цих погроз їхня сила зменшувалася, а українські та західні офіційні особи намагалися переконати світ, що Путін блефує.

Нещодавно Росія розпочала тактичні навчання з використанням ядерної зброї поблизу України — крок, який більшість аналітиків розглядають як акт залякування, а не як ознаку того, що Москва готується до удару. НАТО заявляє, що не бачить жодних ознак того, що Росія готується до запуску ракет. Офіційні особи в Москві висунули ідею ядерного випробування як способу змусити Захід відмовитися від підтримки України.

Хоча аналітики кажуть, що малоймовірно, що Росія вдасться до ядерного удару, ніхто не виключає такої можливості повністю. Проте Путін не несе одноосібної відповідальності за натискання червоної кнопки.

Диверсії 

Окрім ядерного варіанту, Кремль може також віддати наказ про збільшення кількості атак на цілі на Заході, щоб підірвати інфраструктуру і збільшити вартість підтримки України для західних урядів. Російські агенти вже підозрюються у низці інцидентів у Великій Британії, Естонії, Німеччині, Польщі та Литві.

Західні чиновники занепокоєні тим, що ці атаки є кампанією, спрямованою на підрив громадської підтримки Києва. Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила минулого тижня, що Росія веде "тіньову війну" проти західних країн, а Норвегія попередила, що саботаж з боку агентів Кремля є "реальною і серйозною" загрозою.

Кремль також може наказати своїм хакерам діяти. Згідно з минулорічним звітом аналітичного центру Henry Jackson Society, Національна служба охорони здоров'я є особливо вразливою до російських кібератак.

Кроки щодо країн Балтії

Москва може провести якусь військову операцію в Балтійському регіоні, щоб перевірити відданість НАТО статті 5 — зобов'язанню Альянсу щодо колективної оборони. Габріеліус Ландсбергіс, міністр закордонних справ Литви, заявив цього місяця, що його уряд занепокоєний тим, що Росія може змусити сусідню Білорусь до "ескалації" напруженості в регіоні.

Вже є ознаки того, що Росія може щось планувати в регіоні. Нещодавно Москва заявила, що в односторонньому порядку змінить кордони в Балтійському морі, а потім швидко заперечила це. Швеція також попередила, що Росія може спробувати захопити стратегічно важливий острів Готланд.

Мобілізація

Будь-які широкомасштабні атаки Києва із застосуванням західної зброї на території Росії, ймовірно, посилять підтримку Путіна і дозволять йому збільшити чисельність військ в Україні. Російська пропаганда намагалася порівняти війну в Україні з битвою проти нацистської Німеччини, але її зусилля не завжди були успішними. Однак застосування західних ракет, що вражають цілі всередині Росії, можуть дозволити Путіну більш переконливо стверджувати, що батьківщина в смертельній небезпеці, і цей заклик, швидше за все, змусить росіян згуртуватися навколо своєї країни.

Нагадаємо, що Єнс Столтенберг зазначив, що деякі країни НАТО ніколи не обмежували Україну у використанні наданої ними зброї, навіть по території Росії. Генсек НАТО додав, що удари по території РФ — це частина самооборони України.



 

 

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі