Іспанія першою починає тестування чотириденного робочого тижня

Поділитися
Іспанія першою починає тестування чотириденного робочого тижня © Pixabay
Пілотний проект може початися вже восени

Іспанський уряд погодився випробувати пілотний проект для компаній, які зацікавлені в ідеї чотириденного робочого тижня.

Таким чином, Іспанія може стати однією з перших країн у світі, яка зазнає на собі нововведення в робочих нормативах, пише The Guardian

На початку поточного року невелика ліва іспанська партія Más País заявила, що уряд схвалив ідею і прийняв пропозицію її перевірити. "З чотириденного робочого тижня (32 години) ми починаємо справжню дискусію сучасності. Це ідея, час якої настав", - сказав Ініго Еррегон з Más País.

Поступово в усьому світі дана ідея набирає популярність. Прихильники чотириденного робочого тижня впевнені, що даний підхід підвищить продуктивність праці, поліпшить психічне здоров'я працівників, а також стане засобом в боротьбі зі зміною клімату. Пропозиція набуває нового значення, оскільки пандемія загострює проблеми, пов'язані з добробутом, вигоранням і рівновагою між роботою і життям.

"Іспанія - одна з країн, де працівники працюють більше годин, ніж в середньому по Європі. Але ми не серед найпродуктивніших країн. Я стверджую, що працювати більше годин не означає працювати краще", - заявив іспанський політик.

У той час як точні деталі пілотного проекту будуть узгоджені з урядом, його партія запропонувала трирічний проект вартістю 50 млн євро, який дозволить компаніям тестувати скорочені години роботи з мінімальним ризиком. На думку політолога в проекті могли б взяти участь 200 компаній.

Гектор Техеро з Más País каже, що пілотний проект може початися вже восени, поклавши початок першої національної ініціативи щодо скорочення робочого часу відтоді, як Франція почала переходити до обмеження робочого тижня 35 годинами в 1998 році. За його словами подібний пілотний проект не проводився ніде у світі.

Джерело в міністерстві промисловості Іспанії повідомило, що переговори по пілотному проекту знаходяться на початковій стадії. Зараз все обговорюється, починаючи від вартості пілотного проекту і закінчуючи кількістю залучених компаній і термінами.

Як це позначиться в умовах пандемії поки ніхто не може сказати точно, але досвід повинен показати, чи буде спостерігатися позитивна динаміка в продуктивності. Нині люди тих професії, які можуть виконувати робочі процеси дистанційно, по максимуму роблять це. А що стосується безвідривних виробництв, то це стане зрозуміло лише після певного часу.

Пандемія розкрила багато проблем робочих процесів в цілому. Якщо ще рік тому люди були раді працювати дистанційно з дому, то зараз багато хто з них прагнуть в робочу обстановку в силу обставин, які складаються вдома. Більш того, все гостріше відчувається різниця між тими, хто має вищу освіту і тими, хто працює, маючи початкову освіту. Якщо людина з вищою освітою може з легкістю знайти собі роботу віддалено, то робочі стикаються з тим, що для них роботи немає взагалі.

Раніше стало відомо, що згідно з опитуванням, проведеним британською компанією YouGov, більшість працівників хочуть мати можливість працювати вдома хоча б частково, навіть коли пандемія коронавируса закінчиться.

Також відомо, що згідно з дослідженнями робота в офісі вкрай важлива для налагодження відносин між людьми.

А фахівці платформи з пошуку роботи DirectlyApply візуалізували то, як буде виглядати людина, яка працює віддалено, через 25 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі