Іран вивів військовий корабель у Червоне море

Поділитися
Іран вивів військовий корабель у Червоне море © Google Maps
Оглядачі побоюються ескалації насильства на стратегічному водному шляху, що негативно відіб’ється на міжнародній торгівлі

Іран відправив військовий фрегат Alborz до Червоного моря – на тлі ескалації протистояння між західними країнами і підтримуваними Тегераном бойовиками-хуситами, які атакують морський транспорт безпілотниками, ракетами та використовуючи швидкісні катери. 

Іранське інформаційне агентство Tasnim повідомило, що Alborz перетнув Баб-ель-Мандебську протоку і вийшов на жвавий водний шлях, де вже дислокуються кораблі коаліції на чолі з США. За словами іранських офіційних осіб, 51-річний корабель, який спочатку був проданий шаху Ірану Великою Британією, буде «здійснювати нагляд» за військово-морськими місіями в Індійському, Тихому і Атлантичному океанах, передає POLITICO.

Цей крок додає іранських військових до все більш нестабільної кризи, що розгортається в Червоному морі, де напруженість різко зросла після війни між Ізраїлем і ХАМАСом у Секторі Гази. 

Повстанці-хусити з Ємену, які разом з ХАМАС, що базується в Газі, є частиною підтримуваної Іраном «осі опору» проти Ізраїлю, у грудні почали нападати на комерційні судна, що прямують Червоним морем. Угруповання наполягає на тому, що його метою є лише виведення з ладу танкерів і вантажних лайнерів, пов'язаних з Ізраїлем, але під загрозою опинилися десятки цивільних суден.

На вихідних ВМС США повідомили, що знищили три катери з бойовиками-хуситами під час спроби захоплення контейнеровоза Maersk Hangzhou, що працював у цьому регіоні. 

Ескалація насильства загрожує підірвати міжнародну торгівлю, оскільки великі компанії оголосили, що будуть перенаправляти свої вантажі, оминаючи регіон.

Червоне море є життєво важливим шляхом для морських перевезень вантажів і експорту енергоносіїв. Його водами проходять танкери, що перевозять до 10% світової нафти. Ціна нафти марки Brent зросла 2 січня на 2% до 78,58 доларів за барель після атак минулих вихідних. Компанія BP вже заявила, що змінить маршрути своїх суден, щоб уникнути цього регіону, що, ймовірно, означатиме довший час у дорозі і вищі витрати для споживачів.

Судноплавні компанії спрямовують свої судна в обхід Африки замість того, щоб ходити Червоним морем, але поки що економічний вплив обмежений, «хоча явно не нульовий», пише головний економіст UBS Wealth Management Пол Донован.  Компанія Maersk, найбільший у світі вантажовідправник, заявила, що «призупиняє всі транзити через Червоне море та Аденську затоку до подальшого повідомлення». 

Нагадаємо, після чергування в Середземному морі на тлі спалаху війни між Ізраїлем та ХАМАСом, ударна група авіаносця США Gerald R. Ford повертається до Штатів. Супроводжуючі його кораблі неодноразово перехоплювали балістичні ракети та безпілотники, запущені з Ємену. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі