Іранський есмінець потопив військово-транспортне судно під час навчань в Оманській затоці. Про інцидент в ніч на 11 травня повідомили журналісти Юліан Рьопке і Тагвей Бабак.
За їх інформацією, есмінець Jamaran помилково атакував корвет Kanarak. В результаті попадання протикорабельної крилатої ракети корабель затонув. За даними журналістів, загинули 40 людей.
Tödlicher Zwischenfall im Golf.
- Julian Röpcke (@JulianRoepcke) May 10, 2020
Angeblich hat die iranische #Jamaran (links) aus Versehen nicht das Übungsziel, sondern die als Schlepper genutzte iranische #Konarak (rechts) mit einer See-See-Rakete getroffen & versenkt.
40 iranische Marine-Soldaten sollen getötet worden sein. pic.twitter.com/gBzgBMRxlf
#BREAKING: I just heard a report about accident in 2nd Maritime Area of #Iranian Navy in #Oman Sea. #IRIN's Jamaran (76) Moudge-class frigate fired a C-802 Noor anti-ship missile at #IRIN's Konarak general purpose tender killing its 30 sailors & sinking it near #Jask few hrs ago! pic.twitter.com/sIX4X3a0FF
- Babak Taghvaee - Μπάπακ Τακβαίε - بابک تقوایی (@BabakTaghvaee) May 10, 2020
???? Güncel Bilgi: #İran Jamaran muhribi, Jask bölgesindeki Konarak Fırkateynini bir füze ile yanlışlıkla vurdu.
- GÖKTÜRK REPORT ???????? (@GokturkReport) May 10, 2020
Fırkateyn'de 40'dan fazla personelin olduğu ve 22'sinin cesedine ulaşıldığı bildirildi. pic.twitter.com/xHGs8YrrHP
???? Cesedi bulunan personel sayısı 22'ye ulaştı.#İran pic.twitter.com/JlpfKhGxhd
- GÖKTÜRK REPORT ???????? (@GokturkReport) May 10, 2020
Уранці 8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб. Більшість пасажирів були іранцями або громадянами інших держав іноземного походження. Серед них було багато студентів та співробітників університетів.
Спершу Іран заперечив свою причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака Boeing 737 2016 року випуску, що пройшов техобслуговування за день до вильоту.
Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.
Перед цим про те, що Boeing був атакований ППО Ірану, заявляли президент США Дональд Трамп, канадський і британський прем'єр-міністри Джастін Трюдо і Борис Джонсон, генсек НАТО Єнс Столтенберг. У Тегерані цю версію відкидали, звинувачуючи США у "психологічній війні".
Детальніше про катастрофу і ситуацію на Близькому Сході читайте в матеріалі Сергія Немирича "Жвавий жах 2020" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".