Влада Ірану офіційно повідомила в Міжнародне агентство з атомної енергії про намір збагачувати уран до 20% в порушення ядерної угоди між Іраном і світовими країнами, яка передбачає ліміт для Тегерана в 3,67%.
Про це заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссе, передає BBC
При цьому, Іран не повідомляє, коли саме країна планує почати збагачувати уран до 20%.
Після виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми у 2018 році Іран у 2019 році приступив до поетапного припинення виконання своїх зобов'язань, що стосуються збагачення урану і дослідницької діяльності, а на початку січня 2020 року заявив про завершення цього процесу.
Обраний президент США Джо Байден під час передвиборчої кампанії заявляв, що Сполучені Штати повернуться в ядерну угоду з Іраном, якщо Тегеран продемонструє дотримання умов угоди. Агентство Bloomberg вже написало, що Байдену не потрібно поспішати повертатися до іранської ядерної угоди.
Іран і "шістка" країн (Велика Британія, Німеччина, Китай, Росія, США і Франція) у 2015 році погодили СВПД, який мав на увазі скасування санкцій щодо Ірану. В обмін Тегеран взяв на себе ряд зобов'язань в атомній сфері.
У 2018 році через СВПД вийшли США і відновили односторонні санкції відносно Ірану. А через рік Тегеран оголосив про поетапне скорочення своїх зобов'язань в рамках ядерної угоди до тих пір, поки європейські учасники угоди не забезпечать економічні інтереси Ірану - насамперед у нафтовій сфері - в умовах дії американських санкцій. Але після того, як президент США Дональд Трамп вивів США з ядерної угоди, Іран заявив, що більше не пов'язаний цією угодою. Відтоді Ісламська республіка кілька разів порушувала встановлені обмеження.