В Ірані хочуть самостійно вилучити записи з бортових самописців українського літака, який зазнав аварії 8 січня над Тегераном, повідомляє Reuters.
"Іран, який заперечує, що Боїнг 737-800 був збитий ракетою, заявив, що може знадобитися один або два місяці для вилучення інформації з голосових записуючих пристроїв та реєстраторів даних про політ", - йдеться у повідомленні.
За даними ЗМІ, глава відділу розслідування надзвичайних подій Організації цивільної авіації Ірану Хасан Резайефар заявив, що "чорні ящики" з українського літака в даний час оцінюються в лабораторії тегеранського аеропорту Мехрабад.
За його словами, українська сторона дала згоду на проведення аналізу стану чорних скриньок сьогодні, 10 січня.
Влада Ірану також зазначила, що готова залучити Росію, Канаду, Францію чи Україну до співпраці.
За словами представника іранської авіації, розслідування авіакатастрофи займе до двох років.
Уранці 8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: всього 176 людей.
В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна. Однак, за даними Пентагону, іранці могли помилково збити український літак. Цієї ж версії дотримується Дональд Трамп. Її достовірність підтвердив канадський прем'єр Джастін Трюдо і прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон.
У РНБО розглядають сім версій причин падіння літака, серед яких: атака ППО Ірану, вибух на борту внаслідок теракту, зіткнення з безпілотником і технічна несправність літака.
У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.
Детальніше про трагедію читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо".