Інструменти для боротьби зі штамом «Омікрон» вже існують, але потрібно їх правильно використовувати — The Washington Post

Поділитися
Інструменти для боротьби зі штамом «Омікрон» вже існують, але потрібно їх правильно використовувати — The Washington Post © pixabay/geralt
Чим вища трансмісивність штаму, тим важливішою стає вакцинація.

Поява нового штаму коронавірусу «Омікрон» має стати рушієм для дій. Звичайно, світ і без цього втомився від жертв пандемії. Але новий варіант вірусу не означає, що варто починати все спочатку. Існують інструменти для боротьби з новим штамом та для пом’якшення його впливу, важливо лише правильно та ефективно їх використовувати, пише The Washington Post.

Точна природа загрози «Омікрону» до кінця не відома. З досвіду Південної Африки випливає, що вірус поширюється дуже швидко, і незабаром він може стати панівним у всьому світі.

Ранні результати досліджень свідчать про те, що одна або дві дози вакцини можуть бути менш ефективними проти цього штаму. Вчені зафіксували падіння рівня нейтралізуючих антитіл.

Але в той же час результати дослідження Pfizer показують, що третя бустерна доза вакцини може підвищити рівень антитіл, тому є підстави вважати, що інші частини імунної реакції будуть посилюватися, а наявні вакцини можуть допомогти запобігти важкому перебігу захворювання і смертельним випадкам.

Потрібен час, щоб отримати всі відповіді щодо ефективності вакцини та специфіки нового штаму коронавірусу. Але очікування не може означати бездіяльність.

Навпаки, важливо скористатися перевагами «ранньої тривоги» та використати всі отримані знання, а не проігнорувати їх, як це вже було раніше.

Маски працюють — настав час повернути «прихильність» до них. Вони дійсно можуть скоротити передачу вірусу.

Звичайно, всі втомилися від незручностей, але це невеликі клопоти в порівнянні з тим, щоб інфікуватися COVID-19.

Урядам та підприємствам  не слід послаблювати вимоги до носіння масок.

Вакцини та бустерні щеплення також працюють. Вже відомо, що вакцинація може ефективно боротися з нинішньою хвилею штаму «Дельта», який збільшує кількість випадків хвороби і госпіталізацій.

Чим вища трансмісивність штаму, тим важливішою стає вакцинація, щоб отримати імунітет. Нинішніх рівнів вакцинації недостатньо навіть для того, щоб захистити населення від «Дельти», не кажучи вже про «Омікрон».

Набори для діагностики все ще важко знайти і вони занадто дорогі. Коли штам «Омікрон» стане все більш поширеним, буде дуже важливо використовувати тестування, щоб виявити інфікованих та зупинити поширення вірусу.

Штам «Омікрон» може бути критичним стрибком під час пандемії або іншою «плавною хвилею». У будь-якому випадку, немає сенсу просто бездіяльно чекати і не використовувати вже наявні інструменти захисту, резюмує видання.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує деяким категоріям людей отримати бустерну дозу вакцини від коронавірусу у зв'язку з поширенням нового штаму COVID-19 "Омікрон".

Поява нового штаму коронавірусу – виклик не тільки для охорони здоров'я України, а й для всього людства. Що за фрукт «омікрон» і чого від нього чекати Україні, читайте у статті Віктора Гавури «COVID-19: «омікрон» — нове випробування для України» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі