Глава МЗС Франції: Нормандський формат повертається до роботи

Поділитися
Глава МЗС Франції: Нормандський формат повертається до роботи
На порядку денному обмін полоненими та відведення важкого озброєння.

Роботу Нормандського формату поставили на паузу, але вже практично повернуто в робочий стан.

Про це заявив глава французького МЗС Жан-Ів Ле Дріан, повідомляє французьке видання LCP.

Ле Дріан також заявив депутатам комітету із закордонних справ національних зборів Франції, що "підтримка Францією територіальної цілісності України є непохитною". Також він не виключив нових санкцій проти Москви.

На столі переговорів Нормандії зараз лежать питання обміну полоненими, гуманітарних перспектив Донбасу та відведення важкого озброєння.

Жан-Ів Ле Дріан нагадав депутатам, що міжнародна напруженість щодо України останніми місяцями зросла: Європа звинувачує Росію в нарощуванні збройних сил біля кордонів України для підготовки можливого нападу.

"Якщо Сполучені Штати та Європа хочуть виведення цих солдатів, то Росія, зі свого боку, вимагає письмових гарантій не вступу України та Грузії до НАТО. Москва вважає, що їй буде важко "відчувати себе у безпеці", якщо інші держави на її кордоні приєдналися до альянсу, що базується у Брюсселі", - пише французьке видання.

Глава МЗС Франції нагадав, що "останні дні представники Франції та Німеччини провели зустрічі у Києві та Москві" і заявив, що Париж виступає за "серйозний та вимогливий діалог" з Росією.

"Такий діалог має вестися без будь-якої двозначності. Ми попередили, що нове посягання на територіальну цілісність України матиме масштабні наслідки. Ми не повинні відмовлятися від обговорень цієї теми, оскільки це може допомогти зміцнити нашу безпеку", - додав він.

Нагадаємо, 8 січня глава Офісу президента України Андрій Єрмак зазначив, що в Україну наступного тижня приїдуть радники лідерів країн-учасниць нормандського формату,

24 грудня він заявив, що Україна готова виконувати Мінські угоди. Проте виконання політичної частини домовленостей може зруйнувати Україну. Чому і як цьому допомогти, пояснює Тетяна Силіна у статті "Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі