У Кремлі оцінили переговори «нормандських радників» і Козака

Поділитися
У Кремлі оцінили переговори «нормандських радників» і Козака © РБК
Сторони розійшлися в оцінках суті переговорів у нормандському форматі.

Переговори «нормандських радників» від Німеччини та Франції із представником Росії минули без «проривів», повідомив спікер Кремля Дмітрій Пєсков.

У переговорах 6 січня брали участь: радник канцлера Німеччини із зовнішньої політики Єнс Плетнер, дипломатичний радник президента Франції Еммануель Бонн, заступник голови адміністрації президента РФ Дмітрій Козак.

«Наскільки я розумію, там про жодні прориви або про якесь серйозне просування не йдеться. Сам по собі факт розмови, звичайно, позитивний, але субстанція, зміст переговорів, як і раніше, звичайно, швидше відносяться до категорії складних та буксуючих питань», - цитує Пєскова «Інтерфакс».

Сам Козак за підсумками зустрічі виступив проти створення нових переговорних форматів щодо врегулювання ситуації ан Донбасі та заявив, що всі учасники підтвердили відданість мінським угодам.

«Були короткі установчі переговори. Обговорили цілу низку практичних кроків, домовилися стосовно планів щодо подальших контактів за участю українського керівництва. Усі, і новий уряд Німеччини, і колишнє керівництво Франції, підтвердили свою відданість мінським угодам, їхню безальтернативність», - заявив він.

Новий уряд Німеччини на чолі з Олафом Шольцем зацікавлений у проведенні саміту у нормандському форматі на всіх рівнях. Для його підготовки радники президентів Німеччини та Франції проводять зустрічі з представниками України та РФ, цього тижня Плетнер і Бонн приїдуть до Києва.

Робота нормандського формату зараз подібна до роботи двигуна на холостому ходу: постійні консультації, конференції, дзвінки, листування, однак жодного просування вперед. Усвідомлюють це і в Берліні. В інтерв’ю ZN.UA посол України Андрій Мельник наголошував: лакмусом майбутнього формату стане спроможність Шольца на початку роботи скликати у Берліні саміт на найвищому рівні.

Велика війна у центрі Європи не потрібна ані Німеччині, ані Франції, яка готується до виборів. Тож активізація переговорів може свідчити про бажання «закрити» українське питання, примусивши Україну до виконання «Мінська».

 24 грудня керівник ОП України Андрій Єрмак заявив, що Україна готова виконувати Мінські угоди. Але виконання їхньої політичної частини зруйнує Україну. Чому і як цьому зарадити, пояснює Тетяна Силина у статті «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі