Державний секретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Штати вважають, що визнання РФ "незалежності" незаконних збройних формувань "Л/ДНР" була б рівносильною відмові Москви від своїх зобов'язань у рамках мінських домовленостей, інормує "Інтерфакс-Україна".
"Держдума заявила про плани направити звернення президенту Путіну про визнання так званих Донецької та Луганської народних республік "незалежними". Для ясності: схвалення в Кремлі цього звернення буде рівносильним повній відмові російського керівництва від своїх зобов'язань у рамках мінських домовленостей", - наголосив Блінкен.
За його словами, реалізація цієї резолюції ще більше підірве суверенітет і територіальну цілісність України. Дії РФ також стануть грубим порушенням міжнародного права та поставлять під питання заявлену Росією відданість продовжувати дипломатію для досягнення мирного врегулювання цієї кризи.
"Ухвалення цієї постанови... потребуватиме швидкої та рішучої відповіді з боку Сполучених Штатів у повній координації з нашими союзниками та партнерами", - пыдкреслив держсекретар США.
Прессекретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що визнання незаконних збройних формувань "ДНР" та "ЛНР" не корелюється з тезою щодо необхідності реалізації мінського комплексу заходів.
Держдума РФ 15 лютого проголосувала за звернення до Владіміра Путіна щодо визнання незаконних збройних формувань «ДНР» та «ЛНР».
У нинішній ситуації Путін може почати реалізовувати сценарій «незалежності». Якщо Захід буде непоступливий на переговорах щодо «гарантій безпеки»: визнаючи «ДНР» і «ЛНР», Росія створює нові ризики для Заходу й України і отримує додатковий інструмент тиску на Київ та наших партнерів.
Тому російська дипломатія цілком може виходити з того, що вже самі розмови про визнання «народних республік» мають підштовхнути Захід до тиску на Київ.
Про те, чи Кремль визнає незалежність "ЛДНР" читайте у матеріалі Володимира Кравченка для ZN.UA "Ігри в незалежність: чи визнає Путін "ДНР" і "ЛНР"?
Детальніше про плани Путіна знищити Україну за допомогою мінських домовленостей, яким за сім років ніхто так і не знайшов альтернативи, дивіться у влогу Тетяни Силіної “МІНСЬК” - ВИХІД ЧИ КАТАСТРОФА?”