Глава "Бєлавіа" незадоволений санкціями, введеними проти авіакомпанії

Поділитися
Глава Фото: livejournal.com
Він наполягає, що розслідування інциденту ще не було.

Генеральний директор авіакомпанії "Бєлавіа" Ігор Чергінець обурений тим, що деякі європейські країни перестали співпрацювати з компанією, що сталося після того, як літак Ryanair екстрено посадили, щоб затримати Романа Протасевича.

Про це глава авіакомпанії написав в Facebook.

Серед країн, які заборонили польоти авіакомпанії - Велика Британія, Франція, Литва та США. Чергінець вважає це "підлістю". Також він зазначив, що офіційного розслідування ще не було.

"Це, звичайно ж, повне нехтування основ демократії. Карають невинну "Бєлавіа", та ще й не почавши толком розслідування. Підлість. Та ще, правда, сусіди вирішили, як завжди, на цьому заробити. Але це якраз не дивно", - написав він в соцмережі.

Чергінець зазначив, що "Бєлавіа" не має відношення до посадки літака Ryanair в Мінську.

23 травня в аеропорту Мінська був екстрено посаджений літак Ryanair рейсу Афіни-Вільнюс. Спочатку повідомлялося про можливе мінування повітряного судна, в аеропорт стягнули пожежників і карети «швидкої допомоги». Пізніше стало відомо про те, що на борту літака знаходиться опозиційний журналіст Роман Протасевич, його затримали. Разом з Протасевичем була затримана його дівчина, росіянка Софія Сапега.

У Білорусі на Протасевича заведені справи за статтями про організацію масових заворушень, грубому порушенні громадського порядку і про порушення соціальної ворожнечі до силовиків. Журналіст також включений в список осіб, причетних до терористичної діяльності, йому може загрожувати страта.

У компанії Ryanair стверджують, що отримали інформацію про замінування літака від білоруських диспетчерів, і тільки після спілкування з ними пілоти подали сигнал «сквок». В небо було піднято винищувач МіГ-29 ВС Білорусі. За даними ЗМІ, винищувач фактично змусив цивільний борт змінити курс від кордону і сісти в аеропорту Мінська. Санкціонував спецоперацію нелегітимний президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Глави держав і лідери вищих інститутів Європейського Союзу різко розкритикували захоплення літака як акт державного тероризму. Дії білоруської влади обговорили на екстреному засіданні Ради ЄС 24 травня, проти режиму Лукашенка готують нові санкції. У Білорусі у відповідь погрожують вийти з проекту ЄС «Східне партнерство».

Після інциденту в Мінську небо для державної компанії «Бєлавіа» закрили Україна, Великобританія, а також члени ЄС Литва, Франція і Польща. У більшості європейських держав від польотів над Білоруссю відмовилися найбільші авіакомпанії, в тому числі Lufthansa, KLM і AirFrance. Багато авіакомпаній змінили маршрути своїх рейсів в обліт повітряного простору Білорусі. З півночі 26 травня припинено авіасполучення між Києвом і Мінськом.

Детальніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для загралася диктатора, і що слід робити Україні в ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка "Зона, заборонена для польотів" в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі