Грузія очікує отримати безвізовий режим з ЄС вже до кінця червня

Поділитися
Грузія очікує отримати безвізовий режим з ЄС вже до кінця червня МЗС Грузії сподівається, що країні дадуть безвізовий режим з ЄС вже у червні
Грузія виконала вимоги відповідно з європейськими та міжнародними стандартами.

Грузія сподівається на запровадження Євросоюзом безвізового режиму до кінця червня, заявив глава грузинського МЗС Михайло Джанелідзе.

"Ми сподіваємося, що не тільки в цьому році, але і в першій його половині, ми станемо свідками остаточного рішення про безвізовий режим", - сказав міністр, передає "Новини-Грузія".

Згідно зі звітом Єврокомісії від 18 грудня 2015 року, Грузія виконала вимоги відповідно з європейськими та міжнародними стандартами. Відносини Грузії і ЄС почалися в 1992 році. Через чотири роки сторони оформили Угоду про партнерство і співробітництво (PCA). Відносини взяли більш інтенсивний характер у 2004 році, коли Рада міністрів ЄС включив Грузію в програму Європейської політики сусідства (ENP).

Політична асоціація та економічна інтеграція почалася в 2008 року після створення програми "Східне партнерство", яка передбачає зближення ЄС з Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною. Останні три країни в 2014 році підписали Угоди про асоціацію з ЄС, невід'ємною частиною якої є угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.

Читайте також: Грузія хоче через ЄС вирішити проблеми Абхазії і Південної Осетії

У грудні Єврокомісія заявила, що Україна і Грузія виконали необхідні для безвізового режиму вимоги. Комісія тоді повідомила, що направить свої пропозиції з цього Європейському парламенту і країнам-членам ЄС. Нещодавно стало відомо, що Європейська комісія готова запропонувати безвізовий режим Грузії, але може відкласти подібне рішення щодо України.

Депутат України Сергій Лещенко після спілкування з групою європейських дипломатів у Брюсселі повідомив, що Україна не виконала усі рекомендацій ЄС для того, щоб безвізовий режим почав діяти найближчим часом.

Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але й указують недоліки нових антикорупційних законів.

Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радоюзакон про електронне декларування майна і доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі