У ЄС уважають, що Україна виконала не всі вимоги для безвізового режиму – Лещенко

Поділитися
У ЄС уважають, що Україна виконала не всі вимоги для безвізового режиму – Лещенко У ЄС є претензії в українському антикорупційному законодавству © Андрій Товстиженко, DT.UA
Якщо Україна оперативно не виправить помилки, лібералізація візового режиму може бути відкладена.

Україна не виконала усі рекомендацій ЄС для того, щоб безвізовий режим почав діяти найближчим часом.

Про це народний депутат України Сергій Лещенко повідомив у ніч на четвер, 25 лютого, на своїй сторінці у Facebook після спілкування з групою європейських дипломатів у Брюсселі.

За словами політика, в ЄС не вважають закон про електронне декларування майна та доходів чиновників таким, що відповідає європейським стандартам боротьби з корупцією, а також наполягають на якнайшвидшому запуску Антикорупційного агентства.

"Якщо Україна хоче скасувати візи влітку 2016 року, вона повинна найближчими тижнями виправити закон, повернувши кримінальну відповідальність за брехню в декларації вже з цього року, а також обрати трьох членів НАЗК", – переказав Лещенко слова дипломатів. У іншому випадку, лібералізація візового режиму для України може бути відтермінована.

Новини з Брюсселю після зустрічі з високопосадовими представниками дипломатичного відомства ЄС:Євросоюз не вважає, що ...

Опубліковано Сергієм Лещенко 24 лютого 2016 р.

Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але й указують недоліки нових антикорупційних законів.

Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радою закон про електронне декларування майна і доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".

Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС. Одним із завдань НАЗК є контроль за деклараціями чиновників і відповідністю їх офіційних доходів способу життя.

Спочатку планувалося, що Агентство почне свою роботу до кінця 2015 року, але поступово ці терміни зсувалися. У грудні Кабмін призначив трьох з п'яти членів НАПК, главою відомства був обраний народний депутат від БПП Віктор Чумак.

28 січня Чумак склав з себе повноваження глави НАЗК, заявивши, що початок роботи Агентства блокується.

Приймаючи необхідні для безвізового режиму з ЄС антикорупційні закони депутати нерідко вносять до них зміни, які нівелюють ефективність механізмів боротьби з корупцією. Детальніше про це читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Пеклун "Закони опору та протидії: як євроінтеграція долала депутатську жадібність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна."

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі