Представники ЄС, які побажали залишитися неназваними, заявили, що Брюссель не впевнений, що Україна робить достатньо для боротьби з корупцією. Чиновники ЄС висловлюють побоювання, що прийняття рішення по Україні може надати негативний вплив на квітневий референдум в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
EU Com proposal for visa lib for #Georgia will come nxt week. #Ukraine might have to wait till after 6 Apr AA referendum in the #Netherlands
- Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) 26 февраля 2016 г.
Рішення про надання безвізового режиму поїздок до Євросоюзу має бути схвалено Європейським парламентом та 28 країнами-членами ЄС.
У грудні Єврокомісія заявила, що Україна і Грузія виконали необхідні для безвізового режиму вимоги. Комісія тоді повідомила, що направить свої пропозиції з цього Європейському парламенту і країнам-членам ЄС.
Напередодні народний депутат України Сергій Лещенко після спілкування з групою європейських дипломатів у Брюсселі повідомив, що Україна не виконала усі рекомендацій ЄС для того, щоб безвізовий режим почав діяти найближчим часом.
Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але й указують недоліки нових антикорупційних законів.
Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радоюзакон про електронне декларування майна і доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".
Введення безвізового режиму з ЄС важливо для 57% українців, свідчать останні дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова. 29 січня Порошенко висловив надію, що українці зможуть скористатися безвізовим режимом у другій половині 2016 року. Перед цим президент як мінімум шість разів називав дату початку роботи безвізового режиму Україна-ЄС.