У четвер, 29 жовтня, міністр закордонних справ Греції Нікос Котзіас заявив, що з таборів у Йорданії та Лівані в Європу два дні тому попрямували 300 тисяч біженців.
"У мене є інформація, що позавчора висунулися близько 300 тисяч біженців - число може бути не точним, але інформація вірна, з таборів Йорданії і Лівану - які розпродають всі свої речі в Туреччині, щоб зробити довгу подорож. Чому раптом, несподівано, ці люди з таборів біженців, де їх три мільйони, взяли і пішли? Це питання", - сказав глава МЗС Греції.
Згідно з його інформацією, біженці залишають табору, тому що замість 150 дол, що кожній родині виділяли в таборах в місяць, речами або реальними грошима, вона тепер отримує 13 дол на місяць, що становить 43 цента на день.
"Цілу сім'ю звуть жити в таборі, їсти, пити воду, молоко і отримати все, що потрібно, щоб одягнутися, щоб забезпечити відповідні життєві потреб, на 43 центи на день", - зазначив Котзиас.
За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.
Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".