У селі Кобасна, де зафіксовано рух вантажівок, розташований великий артилерійський арсенал. Будь-які спроби Об'єднаної контрольної комісії молдовських офіцерів дізнатися, куди, з якою метою та чи з/до цього арсеналу вивозяться боєприпаси, закінчилися провалом.
"Коли не дотримуються угоди, коли є рухи, на зразок цього, ми розуміємо, в якій ситуації перебуваємо, коли говоримо про безпеку країни", – підкреслив Канду.
На думку спікера парламенту, те, що відбувається у Молдові, можна назвати гібридною війною на рівні кібератак і пропаганди. У цьому контексті він нагадав про погрози Росії, пов'язані з постачанням газу й електроенергії для Молдови, України та Грузії.
"Ось чому ми намагаємося знайти разом вирішення. Ми вже намітили деякі рішення на регіональному рівні між Україною, Грузією та Республікою Молдова в галузі нашого співробітництва", – підсумував політик.
Нагадаємо, 22 червня Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію, якою закликала Російську Федерацію вивести війська з території Молдови. Російські військовослужбовці незаконно дислокуються на території так званої "Придністровської Молдавської Республіки". Резолюцію підтримали 64 держави, зокрема Україна, 14 проголосували проти, 83 – утрималися.
Раніше прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп повідомив про те, що Кишинів хоче домовитися з Києвом про виведення російських військ з Придністров'я через коридор на території України. У Києві висловили готовність надати коридор для виведення російських військ з території Молдови.
Своєю чергою віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін заявив про те, що Росія не піде на згортання "миротворчої місії" у Придністров'ї.
Придністров'я за підтримки Кремля проголосило незалежність від Молдови у 1990 році. Росія підтримує сепаратистський режим у регіоні, а присутність власних військ називає "миротворчою операцією". Тим часом міжнародне співтовариство визнає Придністров'я частиною Молдови.
На території Придністров'я дислоковані частини 14-ї російської армії. На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року Росія зобов'язалася вивести свої війська та озброєння з Придністров'я, проте зобов'язання так і не було виконано.
Детальніше про цінність присутності російських військ на території Придністров'я для Москви читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Невивідні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".