Генасамблея ООН прийняла резолюцію про виведення російських військ з Придністров'я

Поділитися
Генасамблея ООН прийняла резолюцію про виведення російських військ з Придністров'я У 1999 році Росія зобов'язалася вивести війська з території Молдови, так і не зробила цього © РИА Новости
Резолюцію про виведення російських військових з території Молдови підтримали 64 держави, в тому числі Україна.

Генеральна Асамблея ООН у п'ятницю, 22 червня, схвалила резолюцію, якою закликала Російську Федерацію вивести війська з території Молдови. Російські військовослужбовці незаконно дислокуються на території так званої "Придністровської Молдавської Республіки".

Резолюцію "Виведення обмеженої групи російських військ з території республіки Молдова" підтримали 64 держави, в тому числі Україна. 14 проголосували проти, 83 – утрималися.

У документі міститься заклик до РФ "у повній відповідності до правил, беззастережно і невідкладно завершити виведення оперативної групи російських військ" з території Молдови згідно з зобов'язаннями, взятими на Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року.

Автором тексту резолюції є молдавська делегація, на голосування документ був винесений за підтримки України, Грузії, Канади та Румунії.

Міністр закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Тудор Ульяновьскі, який представляв проект резолюції, підкреслив, що йдеться про виведення оперативної групи російських військ (ОГРВ), яка незаконно перебуває на території країни, а не миротворчого ротаційного контингенту Об'єднаної контрольної комісії згідно з положеннями молдавсько-російської угоди про врегулювання придністровського конфлікту від 21 липня 1992 року.

Модавский дипломат нагадав, що хоча Кремль зобов'язався дотримуватися суворого нейтралітету стосовно сторін конфлікту, російські військовослужбовці неодноразово брали участь у військових навчаннях із збройними формуваннями "ПМР", зокрема, форсували Дністер на військовій техніці.

"У контексті кризи в Україні активізація військової діяльності російських військ і структур придністровських військ сприяє посиленню напруженості в цьому регіоні Європи", - підкреслив Ульяновські.

У документі міститься "настійний заклик" до РФ "без застережень і подальшого зволікання завершити впорядковане виведення оперативної групи російських військ і озброєння з території Молдови".

У ході засідання було прийнято рішення включити до попереднього порядку денного 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН питання про повне виведення іноземних збройних сил з території Молдови.

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко заявив, що Київ вітає прийняття резолюції та закликає Кремль до негайної імплементації її положень.

"Українська сторона послідовно виступає за відновлення територіальної цілісності і суверенітету Молдови, а також засуджує агресивну політику РФ стосовно сусідів", - підкреслив український дипломат.

Єльченко додав, що Генасамблея, незважаючи на протидію РФ, в черговий раз вказала на факти порушення Росією Статуту ООН та інших норм міжнародного права. Посол висловив надію, що це допоможе притягти РФ до відповідальності за злочини не лише в Молдові, але й в Україні та інших країнах.

"Разом з партнерами продовжимо активно використовувати інструменти ООН з метою просування інтересів України, в першу чергу, деокупації Криму і протидії збройній агресії в Донбасі", - запевнив дипломат.

Раніше прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп повідомив про те, що Кишинів хоче домовитися з Києвом про виведення російських військ з Придністров'я через коридор на території України. У Києві висловили готовність надати коридор для виведення російських військ з території Молдови.

У свою чергу віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін заявив про те, що Росія не піде на згортання "миротворчої місії" у Придністров'ї.

Придністров'я за пыдтримки Кремля проголосило незалежність від Молдови у 1990 році. Росія підтримує сепаратистський режим у регіоні, а присутність власних військ називає "миротворчою операцією". Тим часом міжнародне співтовариство визнає Придністров'я частиною Молдови.

На території Придністров'я дислоковані частини 14-ї російської армії. На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року Росія зобов'язалася вивести свої війська та озброєння з Придністров'я, проте зобов'язання так і не було виконано.

Детальніше про цінність присутності російських військ на території Придністров'я для Москви читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Невивідні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі