Міста світу оцінили за своєрідним рейтингом моральності. Для цього у 16 країнах провели дослідження з використанням "класичного" тесту з гаманцем, пише британська The Daily Mail.
У кожному місті було залишено на видному місці по 12 гаманців із сімейними фотографіями, контактними даними і готівкою, еквівалентною 30 фунтам стерлінгів. Зі 192 гаманців було повернуто трохи менше половини. При цьому в різних містах результати дуже відрізнялися.
Так, у столиці Фінляндії Гельсінкі було повернуто 11 із 12 гаманців, в той час як у Лісабоні (Португалія) тільки один. Та й той туристами із Нідерландів.
На другому місці за чесністю, як не дивно, виявився індійський Мумбаї. Тут було повернуто дев'ять із 12 гаманців, незважаючи на те, що сума, яка містилася у них, при переведенні в індійські рупії відкривала перед щасливчиками куди ширші перспективи, ніж при переведенні у швейцарські франки. Однак у більш фінансово благополучному Цюріху було повернуто лише чотири знахідки.
По вісім гаманців повернули у Будапешті і Нью-Йорку. Не найбільш благополучна, як прийнято вважати, у кримінальному сенсі Москва з сімома повернутими гаманцями виявилася на почесному п'ятому місці рейтингу.
У Лондоні з 12 гаманців тільки п'ять було повернуто власникам. На один гаманець більше повернули у Берліні.
Дослідники виявили, що не тільки фінансове благополуччя, але й вік, і стать ніяк не впливали на рівень чесності людей. Причини, що спонукали їх повертати знайдені речі, також були різні.
Наприклад, співробітник МНС із Москви пояснив, що повернув знайдений гаманець з почуття офіцерського боргу. А мати двох дітей з Мумбаї розповіла, що чесність їй прищепили батьки.
Іншою стороною дослідження стали люди, які безсоромно привласнили чужі гаманці. Один із таких антигероїв при цьому був власником автомобіля Mazda. Інший - житель Нью-Йорка, - знайшовши гаманець, пішов до найближчого магазину і запасся цигарками.
Результати рейтингу:
1. Гельсінкі, Фінляндія - 11 із 12 гаманців
2. Мумбаї, Індія - 9 із 12
= 3. Будапешт, Угорщина - 8 із 12
= 3. Нью-Йорк, США - 8 із 12
= 5. Москва, Росія - 7 із 12
= 5. Амстердам, Нідерланди - 7 із 12
= 7. Берлін, Німеччина - 6 із 12
= 7. Любляна, Словенія - 6 із 12
= 9. Лондон, Великобританія - 5 із 12
= 9. Варшава, Польща - 5 із 12
= 11. Бухарест, Румунія - 4 із 12
= 11. Ріо-де-Жанейро, Бразилія - 4 із 12
= 11. Цюріх, Швейцарія - 4 із 12
14. Прага, Чехія - 3 із 12
15. Мадрид, Іспанія - 2 із 12
16. Лісабон, Португалія - 1 із 12 !zn
Читайте також:
Складено рейтинг рівня доходів населення: Україна зайняла 48-ме місце з 52-х
Forbes склав рейтинг найгучніших кібератак
У Китаї нарахували 315 доларових мільярдерів
Грузія і Молдова випередили Україну в рейтингу євроінтеграції