Кіберзлочинність у світі набула масштабів епідемії: тільки за 2012 рік кількість хакерських атак по світу зросла на 42%, повідомила нещодавно компанія Symantec у своєму звіті.
Як пише Forbes.ua, щодня системи інформаційної безпеки по всьому світу протистоять близько 247 тис. атак. В середньому кожен успішний злом дає хакерам доступ до особистих даних 604 інтернет-користувачів.
За даними американського телеком-оператора Verizon, 92% атак на мережі компаній і держорганів хакери ведуть з-за кордону. Найактивнішими (30% від загального числа атак), в минулому році стали китайські хакери, 28% - жителі Румунії, 18% - США, 7% - Болгарії, на п'ятому місці - 5% від усіх атак - Росія.
Рейтинг найбільш резонансних кібератак останніх років очолює справа HBGary Federal. Аарон Барр, глава компанії HBGary Federal, яка займалася питаннями інформаційної безпеки, заявив, що проник у хакерську групу Anonymous і розкрив її лідерів. Через добу Anonymos зламали сервери HBGary Federal і вивісили все внутрішнє листування співробітників - більше 71 тис. повідомлень - на файлообмінних ресурсах.
"HBGary, ви самі накликали на себе наш гнів. Ви намагалися вкусити Anonymous за руку і отримали ляпаса. Ви думали, що конфлікт із нами обмежиться суперечкою, але тепер ви відчуєте на собі всю лють Anonymous", - заявила група.
Це стало кінцем кар'єри Барра. Виявилося, що компанія не тільки захищала від хакерських атак, але й сама їх організовувала. HBGary Federal планувала знищити WikiLeaks атаками і дезінформацією. План було розроблено спільно з аналітичними компаніями Palantir Technologies і Berico Technologies, які тут же оголосили, що припинили співпрацю з HBGary. Аарон Барр покинув свою посаду.
На другому місці - злом систем MasterCard, Visa і Paypal, як реакція на заборону в 2010 році переказів WikiLeaks. У Твіттері група написала: "Операція "Розплата". Мета: www.visa.com. Вогонь!". Пізніше люди, пов'язані з атакою, були арештовані і засуджені. Найдовший термін - 18 місяців позбавлення волі отримав 22-річний студент Крістофер Уезерхед.
На третьому місці рейтингу - злом банківських рахунків Citigroup у червні 2011 року. Спочатку повідомлялося, що до рук зловмисників потрапили тільки імена, номери рахунків та контактна інформація понад 360 тис. вкладників. Пізніше керівництво Citigroup визнало, що хакери викрали 2,7 млн дол. з рахунків 3400 клієнтів банку. Citibank обіцяв відшкодувати завдані клієнтам збитки.
У топ-10 найбільших кібератак останніх років потрапили також сайти турецького уряду (підтримка мітингувальників), телеканал PBS (атака на захист Джуліана Ассанжа), Sony (справа про крадіжку даних про платіжні картки), Google (напад китайських хакерів), Сайти сенату США і ЦРУ, а також Сайти єгипетського уряду, як помста за введення цензури. !zn
Читайте також:
Кіберзлочинність обійшла за своїм розмахом світовий наркоринок
Українських хакерів звинувачують у США у спробі вкрасти 15 мільйонів доларів
Комп'ютерні експерти розкрили в інтернеті найбільшу шпигунську мережу