Грузія і Молдова випередили Україну у рейтингу євроінтеграції

Поділитися
Грузія і Молдова випередили Україну у рейтингу євроінтеграції Грузія і Молдова у зближенні з ЄС показали куди більш помітний прогрес, ніж Україна
До кінця 2010 року Україну називали безперечним лідером у рейтингу європейської інтеграції Східного партнерства, однак вже третій рік поспіль країна продовжує погіршувати свої позиції.

Показники України у рейтингу європейської інтеграції Східного партнерства, який складається за підтримки фонду "Відродження", продовжили знижуватися третій рік поспіль.

У новому дослідженні Київ вже помітно відстає від Молдови та Грузії, пише "КоммерсантЪ-Україна".

Значення індексу визначається за трьома групами показників: рівень взаємодії країн-учасниць СП з ЄС, зближення нормативної бази та менеджмент євроінтеграції.

Молдова - лідер у всіх номінаціях (взаємодія - 70 балів, зближення - 67, менеджмент - 57). Показники Грузії - 57, 63 і 58, України - 65, 58 і 52 бали відповідно.

Єдиний показник, за яким Україна зберігає друге місце - "взаємодія", однак, на думку експертів, це багато в чому обумовлено географічною близькістю до ЄС.

"Україна значно погіршила якість проведення виборів, показала певне зниження рівня свободи ЗМІ і свободи зборів, а також нездатність гарантувати незалежність судової системи. За показником незалежності судів ми займаємо четверте місце з шести країн", - розповіла координатор індексу Ольга Квашук.

За низкою параметрів Україна демонструє прогрес - це пов'язано з прийняттям Кримінального процесуального кодексу та низки інших законів, що гарантують права людини.

Проте Грузія і Молдова у цей же період показали куди більш помітний прогрес. Це привело до зростання їхніх показників і зниження результату Києва, оскільки індекс відображає динаміку країн СП щодо один одного.

До речі, під час експертної дискусії на презентації індексу найбільшу увагу привернула ситуація з Вірменією. Індекс-2013 називає її одним із лідерів зростання - країна дійсно домоглася прогресу і претендувала на включення у групу лідерів: за низкою параметрів Вірменія навіть обігнала Україну (показники індексу-2013 - 49, 59 і 51 бал).

Але вірменська влада довела, що навіть суттєвий прогрес у сфері євроінтеграції може бути переглянуто - 3 вересня президент Вірменії Серж Саргсян оголосив про намір приєднатися до Митного союзу, що означає скасування всіх домовленостей з ЄС.

Індекс Східного партнерства (СП) складається щороку за підтримки фонду "Відродження". Роботу проводить аналітична група у складі 52 експертів з України, Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії та Азербайджану, а також країн ЄС.

Нагадаємо, до кінця 2010 року Україну називали безперечним лідером СП, але індекс 2011 року показав, що вона поступилася першістю Молдові. У 2012 році Київ і зовсім виявився третім, пропустивши вперед Грузію, хоча ця ротація була неочевидною - ряд експертів вважають, що Україна хоча і погіршила показники, але зберігає другу сходинку. Однак індекс-2013 підтвердив невтішну для України тенденцію. !zn

Читайте також:

Кетрін Ештон про асоціацію з ЄС: Європа не може втратити Україну

Молдова відмовилася від Митного союзу на користь зони вільної торгівлі з ЄС

У рейтингу економічних свобод Україна посіла останнє місце в Європі

Більшість українців підтримують асоціацію з ЄС

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі