В результаті вибуху і пожежі на індійському підводному човні "Сіндуракшак" російського виробництва, що належить ВМС Індії, загинули всі 18 членів екіпажу, що знаходилися на борту, повідомив головком військово-морських сил Індії адмірал Д.К. Джоші.
Індійська влада сформувала комісію для розслідування причин НП. За даними місцевих ЗМІ, водолазам вдалося проникнути всередину субмарини. Підйом тіл на поверхню поки не почався.
Потужний вибух на дизель-електричному підводному човні "Сіндуракшак" ("Морський велетень"), пришвартованому в порту міста Мумбаї, пролунав у ніч 14 серпня. Почалася пожежа, і субмарина частково затонула.
За попередніми даними Міноборони, "вибух стався у відсіку озброєння", в якому знаходилися торпеди і ракети Club-S. При вибуху отримала пошкодження і однотипний з "Сіндуракшак" підводний човен "Сіндуратна".
Підводний човен "Сіндуракшак" проекту 877 ЕКМ, експортна модифікація проекту "Палтус" (за класифікацією НАТО - Kilo), було закладено на одному з найстаріших суднобудівних підприємств Росії - "Адміралтейських корабельнях" (Санкт-Петербург) у 1995 році за замовленням ВМС Індії.
Підводний човен оснащено комплексами ракетної зброї Club-S з крилатими ракетами типу "Калібр".
На початку 2013 року субмарина пройшла масштабну перевірку, техобслуговування і модернізацію на северодвінському судноремонтному центрі "Зірочка", і тільки нещодавно повернулася в Мумбаї.
Що стало причиною вибуху, зараз з'ясовують експерти. Індійські ЗМІ висловлюють різні припущення, зокрема, не виключають і версію теракту, виконавцями якого могли бути ісламські екстремісти.
За даними джерел у військово-морських силах країни, вибух на "Сіндуракшак" міг статися через потужний викид водню під час зарядки батарей. Як повідомило видання The India Today, подібне вже відбувалося в 2010 році. Тоді несправність клапана батареї призвела до вибуху на підводному човні і подальшого загоряння - одна людина загинула і двоє отримали поранення. Передбачається, що ця ситуація могла повторитися.
На субмарині є близько 500 батарей, перезарядка яких вимагає великої кількості технічного персоналу та спеціальної уваги.
Аварія на "Сіндуракшак" поповнила список пригод російських підводних човнів. Нагадаємо, у 2008 році під час ходових випробувань в Японському морі на атомній субмарині "Нерпа" спрацювала система пожежогасіння з отруйним фреоном, в результаті чого загинули 20 осіб. До речі, у січні 2012 року стало відомо, що Росія вирішила здати "Нерпу" індійському ВМФ в лізинг на десять років за 900 млн доларів.
Найгучнішою ж трагедією стала катастрофа атомного підводного ракетоносного крейсера К-141 "Курськ", який затонув 12 серпня 2000 року у Баренцовому морі. Тоді загинули всі 118 членів екіпажу, що знаходилися на борту. !zn
Читайте також:
Росія утилізує два найбільші у світі атомні підводні човни
Індія успішно випробувала міжконтинентальну ракету (відео)
Китайські військові демонстративно вторглися до Індії і на годину окупували суперечний район