Французьким мерам заборонили відмовляти геям у реєстрації шлюбів

Поділитися
Французьким мерам заборонили відмовляти геям у реєстрації шлюбів Одностатева Франція: суд зобов'язав всіх мерів реєструвати гей-шлюби
Конституційний суд Франції ухвалив, що градоначальники не мають права відмовляти у реєстрації одностатевих шлюбів. Ображені чиновники обіцяють звернутися до Європейського суду з прав людини.

Конституційний суд Франції постановив, що мери не мають права відмовлятися реєструвати одностатеві шлюби. Закон про одностатеві шлюби набув чинності у Франції в травні цього року. Проте в суспільстві його сприйняли неоднозначно.

Кілька мерів французьких міст відмовлялися проводити церемонії реєстрації гей-шлюбів "через свої переконання".

Конституційний суд у п'ятницю, 18 жовтня ухвалив рішення, яке не залишає їм вибору і забороняє недотримання закону з етичних або релігійних причин.

На початку цього року по всій Франції прокотилася хвиля виступів проти одностатевих шлюбів. Багато демонстрацій організовували релігійні організації. У відповідь пройшли масові демонстрації прихильників легалізації гей-шлюбів.

За даними опитувань, понад 40% населення країни до гей-шлюбів ставиться негативно. Особливий резонанс викликав питання усиновлення гей-парами дітей. Більше 60% жителів Франції, згідно з опитуваннями, категорично проти того, щоб у одностатевих пар було подібне право.

- Соціологи зафіксували дуже високий рівень нетерпимості до сексуальних меншин

В постанові Конституційного суду, прийнятому у травні, говориться, що таке право визнається в принципі, але не гарантується. Кожен випадок треба розглядати індивідуально, ставлячи на чільне місце інтереси дитини.

Кілька мерів і судових помічників подали апеляцію до Конституційного суду, стверджуючи, що закон повинен передбачати дотримання свободи совісті та включати застереження про можливість його недотримання по релігійним і етичним принципам.

Це дало б мерам можливість не реєструвати одностатеві шлюби, якщо подібні союзи суперечать їхнім релігійним і етичним принципам.

Ті, хто подали апеляцію стверджували, що відсутність такого пункту в законі суперечить основному закону Франції.

Проте Конституційний суд відхилив апеляцію, заявивши, що закон про одностатеві шлюби не суперечить конституції країни.

Раніше мери заявляли, що звернуться до Європейського суду з прав людини у випадку, якщо у Франції їх апеляція буде відхилена.

Президент Франції Франсуа Олланд і його Соціалістична партія зробили ухвалення закону про одностатеві шлюби одним з головних пунктів програми соціальних реформ, яку вони проголосили після приходу до влади в 2012 році. !zn

Читайте також:

Ватикан відлучив від церкви прихильників одностатевих шлюбів

Путін порівняв одностатеві шлюби з вірою в сатану

Краще з жінкою?

У Новій Зеландії зареєстрували перші одностатеві шлюби

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі