Німецький громадський фонд сприяння російському ”Газпрому” для завершення будівництва газопроводу “ Північний потік-2 ”, хоче розірвати всі зв'язки з проектом. Щоб погасити свої зобов'язання перед дочірньою компанією російського газового гіганта Nord Stream 2 AG фонду, доведеться заплатити 12 мільйонів євро.
Про це повідомляє “Голос Америки” з посиланням на видання Welt am Sonntag, яке ставило питання голові фонду Ервіну Зеллерінгу.
Створений у 2021 році на пожертвування у 20 мільйонів євро від компанії Nord Stream 2 AG та 200 000 євро від уряду Мекленбург – Передня Померанія, фонд має комерційний підрозділ для купівлі та володіння активами, необхідними для завершення проекту.
У лютому Німеччина призупинила будівництво газопроводу вартістю 11 мільярдів доларів після розриву відносин із Москвою напередодні вторгнення Росії до України. Незабаром після цього прем'єр-міністр землі Мекленбург – Передня Померанія оголосив, що фонд буде ліквідовано.
Ервін Зеллерінг, голова фонду, повідомив газеті Welt am Sonntag, що його установа хоче розірвати всі зв'язки з Північним потоком 2 після виплати 12 мільйонів євро за зобов'язаннями швейцарської компанії Nord Stream 2 AG.
Близько 10 мільйонів євро із загальної суми припадають на доходи від продажу обладнання, приладів та матеріалів, а також закупівель, які свого часу фінансувала компанія Nord Stream 2, повідомляє Welt am Sonntag із посиланням на фонд.
Крім того, фонд поверне компанії 2 мільйони євро, які він прийняв як авансові платежі, пояснює видання.
Федеральне міністерство економіки Німеччини розглядає план експропріації підводного газопроводу «Північний потік-2», дозвільний процес якого було зупинено після вторгнення Росії в Україну, повідомляє видання SPIEGEL з посиланням на власні джерела.
Нагадаємо, уряд ФРН вивчає можливість експропріації частини трубопровідної системи, що знаходиться на території Німеччини, та відокремлення її від решти трубопроводу. Труби, що ведуть від землі до моря, планують підключити до мобільного терміналу зрідженого природного газу (ЗПГ). Такого кроку в Німеччині планується вдатися через потенційне загострення спровокованої президентом РФ Володимиром Путіним газової кризи.