У липні "Газпром" з великою вірогідністю оголосить про "технічні проблеми" з "Північним потоком-1" - на відрізку, що розташований у російських територіальних водах, після чого оголосить, що єдиний спосіб врятувати Європу від "холодомору" - це запуск "Північного потоку-2". Про це пишуть Михайло Гончар та Денис Вінський у статті для ZN.UA - "ТурбоАтака "Газпрому": чим вона загрожує Європі й Україні".
Автор припускають, що оскільки контроль за діагностикою газопроводу здійснюється, залежно від територіальної належності вод, Росією та Німеччиною, "поломка" станеться на російській частині "Північного потоку-1".
"Варто звернути увагу, що внутрішньотрубна діагностика виконується раз на рік під час зупинки газопроводу. Це робить відома німецька ROSEN Group із Лінгена зі штаб-квартирою в Швейцарії. Враховуючи, що запуск діагностичного пристрою виконується на російському узбережжі, а виїмка — на німецькому, у Грайфсвальді, з подальшою обробкою отриманих даних у Німеччині, то, ймовірно, "Газпром" може знайти "технічні проблеми" на відрізку, що розташований у російських територіальних водах чи на приморській ділянці при зовнішньому контролі газопроводу", - передбачають автори статті.
У розпал закачки газу в газосховища Росія припинить транзит. А ціни на газ в Європі неминуче підскочать
"Далі "Ростехнадзор" у традиційній спосіб заборонить використання "Північного потоку" на певний час для усунення виявлених проблем". Ціни на газ у Європі ще більше підскочать, що, знову ж таки, на руку Кремлю як з комерційного погляду — продаєш менше, а отримуєш більше, так і з політичного — превентивний удар по намірах ЄС включити газове ембарго в сьомий пакет санкцій", - йдеться в статті.
Після цього, можна не сумніватися, що "Газпром" оголосить єдиний можливий шлях порятунку Європи від "холодомору" - запуск "Північного потоку 2".
""Газпром пафосно заявить про необхідність виконувати свої зобов’язання перед європейськими клієнтами та "рятівний варіант" — "Північний потік-2". Мовляв, точно такий самий газопровід може успішно замістити аварійного брата-близнюка тим же самим маршрутом", - попереджають автори статті.
Щодо відсутності альтернатив, Росія попрацювала заздалегідь.
"Польща відмовилася від імпорту російського газу, тому Ямал—Європа не може бути задіяний, а Україна блокує транзит російського газу через газопровід "Союз" під "надуманим" приводом форс-мажору на КС "Новопсков". Збільшити транспортування через Уренгой—Помари—Ужгород "Газпром" відмовився ще раніше, а тут ще й (не)випадкова аварія на Уренгойському родовищі трапилась, — усе як і в серпні минулого року з аварією на Новоуренгойському газоочисному комплексі, що формально маскувала осушування "Газпромом" ринку ЄС", - наголошується в статті.
За логікою Кремля, залишається один-єдиний варіант — "Північний потік-2", на який Німеччина і Єврокомісія згодяться, оскільки під загрозою зриву закачування газу до ПСГ на зиму 2022/2023.
Росагітпроп уже смакує тему безвихідного становища для ЄС, акцентуючи увагу ще й на серйозній аварії, яка сталася в США на заводі зі скраплення природного газу Freeport LNG, звідки СПГ надходить до Європи. Також відзначається сплеск спотових цін на європейських хабах. Якщо у травні й до середини червня ціни на газ трималися головно в коридорі 80–100 євро за МВт-год., то за кілька днів ціни стрибнули до понад 120 євро/МВт-год. (124,1 євро/МВт-год. на хабі TTF 17 червня або 1361,8 дол. США за 1000 кубометрів у більш звичному для нас вигляді).
Нагадаємо, традиційно "Північний потік" зупиняється на профілактику у липні. Торік це було 13–23 липня, цього року попередньо планується 11–21 липня.
За повідомленнями росЗМІ, минулого тижня галаза "Газпрому" Алєексєй Міллер уже заявив, що "Північний потік-2" перебуває під тиском, і газ ним можна постачати до Європи хоч зараз.