Зменшуючи подачу газу газопроводом "Північний потік-1", Росія розповідає байки про непрацюючі турбіни Siemens, у що не вірить жоден фахівець. Про це пишуть Михайло Гончар та Денис Вінський у статті для ZN.UA - "ТурбоАтака "Газпрому": чим вона загрожує Європі й Україні".
"Повідомлення "Газпрому" від 14 червня про зменшення подачі газу по Nord Stream виглядає більш ніж дивно. У те, що з ладу вийшли одночасно чотири турбіни Siemens, не повірить жоден фахівець", - наголошують автори статті.
Тим більше, згідно з регламентами самого ж "Газпрому", у ремонті може бути тільки одна турбіна. Siemens також повідомляє лише про одну турбіну, якої не повернули з ремонту, що цілком відповідає нормативам.
Отже, за повідомленнями і діями "Газпрому" простежується певний сценарій, з приводу якого віцеканцлер уряду Німеччини Роберт Габек вже зауважив: "У мене склалося враження, що це політичне рішення, а не рішення, яке можна виправдати з технічного погляду".
Резонно припустити, йдеться у статті, що наступним етапом буде зупинка газопроводу "Північний потік" для виконання "планових профілактичних робіт". Тим більше, що вже оголошено ремонт "Турецького потоку", який для цього буде зупинено з 21 по 28 червня.
Ймовірно, "Газпром" може знайти "технічні проблеми" на відрізку, що розташований у російських територіальних водах чи на приморській ділянці при зовнішньому контролі газопроводу.
А далі "Ростехнадзор" у традиційній спосіб заборонить використання "Північного потоку" на певний час для усунення виявлених проблем". Ціни на газ у Європі ще більше підскочать.
Російський віцепрем’єр Алєксандр Новак уже "пророкує" європейцям важкі газові роки попереду, підштовхуючи їх до прийняття "непопулярних рішень" і відмовляючи від теми газового ембарго. Ще один "пророк" від Путіна російський представник в ЄС Владімір Чижов обіцяє "катастрофу для Німеччини", якщо "Північний потік" зупиниться, звісно, через "контрпродуктивні санкції Заходу проти РФ".
"Показово, що на аукціоні 20 червня "Газпром" не зарезервував додаткових потужностей для транспортування свого газу через ГТС України. Автоматично це викликає наступну цінову ескалацію та додатковий тиск на Єврокомісію", - наголошують автори статті.
"Про "рояль у кущах" у вигляді "Північного потоку-2" не йдеться. Поки що. Але цілком зрозуміло, до чого нас підводять", - наголошують автори статті.
Нагадаємо, РФ скоротила подачу газу газопроводом Nord Stream. Спочатку зі 167 млн кубометрів на добу до 100 млн, а згодом до 67 млн кубометрів. Офіційна причина — британська Industrial Turbine Company (UK) limited, яка виконувала капітальний ремонт турбіни газоперекачувального агрегату (ГПА) компресорної станції (КС) «Портова», не може повернути її з ремонту в Канаді через санкційний режим.