Сюрприз від Siemens: Газпром не отримав обладнання з ремонту, "Північний потік-1" почав буксувати

Поділитися
Сюрприз від Siemens: Газпром не отримав обладнання з ремонту, © neurope.eu
Ще недавно Росія фактично шантажувала Європу постачанням газу, залучаючи в основному "Північний потік-1".

У Газпрома не вистачає технічних можливостей для підтримки повноцінної роботи газопроводу "Північний потік-1". Це випливає із повідомлення російського газового монополіста.

Причина – обладнання компанії Siemens, відправлене на ремонт, не повернулося до Росії.

"У зв'язку з несвоєчасним поверненням компанією Siemens (Німеччина) газоперекачувальних агрегатів з ремонту, виробленням міжремонтного ресурсу ДПА і виявленими технічними несправностями двигунів (отримано припис Ростехнагляду про тимчасову заборону діяльності) в даний час на КС "Портова" може бути використано тільки три газоперекачувальні агрегати", - йдеться у повідомленні.

У результаті Росія вимушено скоротила постачання газу "Північним потоком-1" майже наполовину.

"Постачання газу в газопровід "Північний потік" в даний час можуть бути забезпечені в обсязі до 100 млн куб. м на добу (при плановому обсязі 167 млн куб. м на добу)", - зазначає російський монополіст.

З чим пов'язана затримка із поверненням в Росію обладнання Siemens, на даний час офіційних повідомлень немає. Водночас, відомо, що після вторгнення Росії в Україну Siemens заявила, що зупиняє чи скорочує свою діяльність у РФ.

Зокрема, з Росії пішла Siemens Energy, яка є одним із основних постачальників енергообладнання. Компанії, зокрема, належить "Сіменс трансформатори" та 65% у СП із "Силовими машинами" - "Сіменс технології газових турбін" (СТГТ). Також Siemens Gamesa, що входить до Siemens Energy, є партнером "Енел Росія" (MOEX: ENRU) у реалізації проектів у відновлюваній енергетиці в Росії.

Нагадаємо, напередодні війни Росія фактично шантажувала Європу постачанням газу, припинивши транзит через Польщу газопроводом "Ямал-Європа". Одночасно "Газпром" продовжував зменшувати транзит газу через Україну, задіявши в основному "Північний потік-1".

Крім того, Газпром не став бронювати додаткові обсяги транзиту на ІІ та ІІІ квартали 2022 року.

Після російського вторгнення, Україна почала проводити активні переговори та консультації з європейськими та американськими партнерами щодо необхідності обмеження постачання російського газу до Європи через "Північний потік - 1". Зокрема, тому, що збереження транзиту російського газу через українську ГТС в умовах війни є дуже важливим фактором, який є додатковою гарантією збереження газотранспортної інфраструктури України від знищення російськими агресорами.

Україна також наполягала, що будівництво "Північного потоку-1" свого часу було зумовлене політичною, а не економічною доцільністю.

Нагадаємо також, що у травні Україна відключила транзит газу через ГІС "Сохранівка", зрозумівши, що окупаційні сили втручаються в технологічні процеси на цій гілці газопроводу.

Україна запропонувала Росії перенаправити транзит, що йде в Європу, на точку з'єднання "Суджа", яка знаходиться на контрольованій Україною території. Але Росія відмовилася.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі