Федеральне міністерство економіки Німеччини розглядає план з експропріації підводного газопроводу «Північний потік-2», дозвільний процес якого було зупинено після вторгнення Росії в Україну, повідомляє видання SPIEGEL з посиланням на власні джерела.
Уряд вивчає можливість експропріації частини трубопровідної системи, яка знаходиться на території Німеччини, і відрізання її від решти трубопроводу. Труби, що ведуть від землі до моря, планують підключити до плавучого мобільного терміналу скрапленого природного газу (СПГ).
До такого кроку в Німеччині планують вдатись через потенційне загострення спровокованої президентом РФ Владіміром Путіним газової кризи.
Якщо досі можливість перекриття Росією газового вентиля та занурення економіки Німеччини в рецесію видавалась лише кошмарним сценарієм, наразі страхи починають ставати реальністю: сьогодні магістральним газопроводом «Північний потік-1» надходить лише 40% від звичної кількості газу, пише видання.
Віце-канцлер Роберт Хабек вже оголосив про так званий другий рівень «газової тривоги» з трьох можливих.
В Німеччині вже ухвалено низку законів, які надають федеральному уряду повноваження оперативно втручатися в ринок газу. Ще кілька законів очікують на прийняття. Використання газових електростанцій буде скорочено, вугільні електростанції знову планують запустити з резерву. Промисловість повинна мати можливість використати вже замовлений на аукціоні газ, для закачування у сховища, які наразі заповнені на 59%.
Тому федеральний уряд розглядає нетрадиційні способи закупівлі альтернативних природному газу з Росії джерел у США чи країнах Близького Сходу.
Однак придбання скрапленого газу, на який вже виділено 15 мільярдів євро, тягне за собою проблему з потраплянням його в розподільчі мережі. Два запланованих термінали зрідженого газу у Вільгельмсхафені та Брунсбюттелі не вдасться підготувати найближчим часом, крім того, за підрахунками урядовців, їх буде недостатньо. Для нормального забезпечення газом необхідно більше терміналів, щоб особливо залежні від російського газу східна, а особливо південна Німеччина, включаючи Баварію, могли бути забезпечені блакитним паливом. Саме тому в уряді розробили план з експропріації частини газогону «Північний потік-2», адже він має повну розподільну мережу з компресорами та лініями, які можуть транспортувати газ безпосередньо до південної Німеччини
Як повідомлялось раніше, найбільший постачальник газу до Європи російський «Газпром» за два дні скоротив постачання до Німеччини приблизно на 60%.
Експерти припускають, що в липні «Газпром» з великою вірогідністю оголосить про «технічні проблеми» з «Північним потоком-1» - на розташованому у російських територіальних водах відрізку, після чого оголосить, що єдиний спосіб врятувати Європу від «холодомору» - це запуск «Північного потоку-2».
У Німеччині вже стартувала загальнонаціональна кампанія з енергозбереження, економлять 77% німців.