У Німеччині 10 червня стартувала загальнонаціональна кампанія з енергозбереження, передає DW.
При цьому вже кілька місяців тому жителі країни почали посилено скорочувати споживання електроенергії, газу та нафтопродуктів: економити стали 77% німців, свідчать результати репрезентативного опитування, проведеного Федеральним об'єднанням підприємств енерго- та водопостачання.
Лише 19% опитаних заявили, що ніяк не змінили свого енергоспоживання. А більш ніж три чверті учасників дослідження повідомили, що цього року прагнули менше топити і скоротили витрату гарячої води.
67% назвали своїм головним мотивом подорожчання енергії, 19% – необхідність захисту клімату, 5% – війну в Україні.
Віце-канцлер ФРН, міністр економіки та захисту клімату Роберт Хабек наголосив: «Той, хто заощаджує енергію, допомагає Німеччині стати менш залежною від імпорту з Росії та робить добру справу для клімату». Згідно з недавнім опитуванням ARD Deutschlandtrend, курс на розвиток відновлюваних джерел енергії підтримують 87% жителів ФРН.
Для пропаганди ідеї енергозбереження та енергоефективності, а також надання конкретних порад як населенню, так і підприємствам створено спеціальний сайт energiewechsel.de. В умовах нинішніх високих цін на енергію людям треба реально допомогти заощадити гроші, наголосив Роберт Хабек і додав, що заразом можна буде "насолити Путіну".
Цього літа у міністерстві економіки та захисту клімату ФРН усюди, де це можливо, відключать систему кондиціювання. У приміщеннях, де це технічно неможливо або порушує вимоги охорони праці, температура підтримуватиметься на рівні не 22 градусів, як раніше, а 26 градусів. Вже підраховано, що це дозволить заощадити 40% електроенергії.
В осінньо-зимовий період планується заощадити приблизно 15% енергії, що йде на опалення приміщень. Для цього, зокрема, температура у приміщеннях у нічний час значно довше підтримуватиметься на нижчому рівні, а сам цей рівень зменшать.
До того ж, міністерство повністю відключило нічне освітлення фасаду його будівлі, підсвічування представлених творів мистецтва та фонтани.
Роберт Хабек наголосив, що якщо мільйони німців приєднаються до простих процедур економії електроенергії, можна буде отримати вагомий результат.