Виробники вакцин від COVID-19, включаючи фармацевтичні компанії BioNTech та Moderna, намагаються протестувати свої вакцини та виявити їхню ефективність проти нового штаму коронавірусу, який отримав здатність поширюватися набагато швидше, ніж інші варіанти COVID-19, повідомляє агенція Reuters.
Новий штам вірусу став черговим викликом у шаленій гонці щодо стримування пандемії. Виконавчий директор німецької компанії BioNTech Угур Сахін сказав, що для того, аби визначити ефективність вакцини проти нового штаму коронавірусу може знадобитися щонайменше два тижні.
Компанія Moderna, яка також є розробником вакцини, повідомила, що її вакцина, швидше за все, буде ефективною і проти нового варіанту вірусу. Компанія планує провести нові клінічні випробування протягом наступних тижнів для підтвердження своїх очікувань.
Новий штам COVID-19 посіяв хаос та паніку у Великій Британії, адже вчені заявили, що ця мутація робить коронавірус більш заразним.
Сахін вважає, що мутація не є настільки суттєвою, щоб розроблені вакцини виявилися неефективними, додавши, що потрібно ще близько 14 днів для вивчення та збору даних, перш ніж запропонувати остаточну відповідь.
«Вакцина містить більше 1270 амінокислот, і лише 9 із них змінилися у новому штамі вірусу. Це означає, що 99% білка залишається незмінним», - каже Сахін.
Німецький розробник CureVac заявив, що нова технологія, за допомогою якої розроблена вакцина (на основі мРНК) «не боїться» подібної мутації вірусу, тому, компанія також розраховує на ефективність вакцини проти нового штаму. Та ж сама технологія була використана і при розробці вакцини компаніями Pfizer-BioNTech.
Незважаючи на те, що є кілька мутацій, сказав Сахін з BioNTech, більшість ділянок вірусу, які розпізнаються за допомогою Т-клітин людського організму, не змінюються.
Якщо новий варіант вірусу поставить розробників вакцин перед несподіваною проблемою, перевага технології на основі мРНК полягає в тому, що вчені можуть швидко переробити генетичний матеріал у вакцинах, щоб він зміг відповідати відповідним мутаціям вірусу.