Bloomberg пояснює, чи варто боятися нового штаму коронавірусу

Поділитися
Bloomberg пояснює, чи варто боятися нового штаму коронавірусу © The Nation
Насправді вже було зафіксовано близько чотирьох тисяч різних мутацій вірусу SARS-COV-2.

На даний момент немає багато інформації про новий штам коронавірусу. Однак, можливо, існує певна причина для занепокоєння, пише Bloomberg.

Наскільки "незвична" ця мутація вірусу?

Що стосується вірусів, то мутації в цьому випадку – точно не рідкість. Вони трапляються постійно. Насправді вже було зафіксовано близько чотирьох тисяч різних мутацій вірусу SARS-COV-2, який викликає COVID-19. До цього часу жодна з цих мутацій не була справжнім приводом для занепокоєння. Але остання, виявлена ​​у Великій Британії, потенційно викликає стурбованість, і дії британського уряду щодо посилення карантинних обмежень є виправданими, доки не з’явиться додаткова інформація. Уряд Великої Британії заявляє, що вжив необхідних заходів, з урахуванням того, що новий варіант може бути на 70% більш заразним.

Які докази більшої швидкості поширення нового штаму коронавірусу існують?

Існує небагато даних, які доводять, що новий варіант хвороби передається швидше. Різке зростання кількості випадків у південно-східній Англії, можливо, сталося просто тому, що вірус знаходився в потрібному місці в потрібний час, як це було у випадку з варіантом коронавірусу D614G - який не мав більшої швидкості поширення, але саме цей варіант коронавірусу став домінуючою версією COVID-19 в США та Європі. Тому, зараз ще зарано говорити про те, що нова мутація COVID-19 - це лише випадковість чи результат біологічних властивостей вірусу. Однак без достатньої кількості інформації найкращим варіантом має стати обережність.

Чи викликає ця мутація більш важку форму COVID-19?

Знову ж таки, зараз ще зарано говорити про те, чи провокує мутація більшу кількість госпіталізацій та летальних випадків хвороби. До того ж, збільшенню кількості випадків хвороби на даний момент сприяє холодна пора року, що, як правило, пов'язано зі слабшим імунітетом у людей. Так чи інакше, остаточні відповіді потребуватимуть більш глибокого вивчення, оскільки існує багато інших незрозумілих факторів.

Чи будуть вже наявні вакцини від коронавірусу ефективними проти нового штаму?

На даний момент, питання з вакцинами викликає найбільше занепокоєння. Останній варіант вірусу еволюціонував із 17 мутаціями. Вісім з цих мутацій сталися в тій частині вірусного геному, яка є головною ціллю розроблених вакцин. Гіпотеза стосовно нового штаму говорить, що він походить від хронічно інфікованого пацієнта з ослабленим імунітетом, який лікувався реконвалесцентною плазмою для захисту від COVID-19. Це дало вірусу достатньо часу для еволюції таким чином, щоб він міг рости, незважаючи на імунний захист, який забезпечує плазма.

Проблема полягає в тому, що це також може зробити коронавірус менш чутливим до сучасних вакцин, враховуючи, що плазмова терапія, ймовірно, містила антитіла, подібні до тих, які індукуються вакцинами. Однак, враховуючи високий рівень ефективності вакцин Pfizer-BioNTech та Moderna, навіть потенційне зменшення ефективності з 95% до 60% або 70%, все одно означало б дуже високий рівень захисту.

І все ж, якщо новий варіант вірусу виявиться більш стійким до вакцин, що з цим можна зробити?

Дуже важливо, щоб розробники вакцин почали досліджувати новий штам якомога швидше. На щастя, нові технології від Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson швидко адаптуються до мутацій вірусу. Фактично компанія AstraZeneca вже розпочала роботу над новим кандидатом на вакцину проти нещодавньої мутації вірусу.

Чого можна навчитися з досвіду Великої Британії?

Прагнення британського уряду підтримати свою економіку є цілком виправданим, але країна змушена враховувати критичну ситуацію та запроваджувати карантинні обмеження. Можливо, послаблення карантину після попереднього спаду кількості випадків у Британії сприяло утворенню нового штаму коронавірусу. Велика Британія повинна була йти тим же шляхом, що і Франція, яка послабила свої карантинні обмеження, але зробила це досить помірковано, залишивши ресторани та бари зачиненими. З іншого боку, Сполучене Королівство стало жертвою власного успіху в тому, що країна більш активно проводить геномне секвенування вірусу, тому однією з перших виявила недавню мутацію. Швидкість та активне проведення генетичного секвенування - це те, що дозволило країні швидко виявити нові варіанти вірусу. Вкрай важливо, щоб інші країни робили те саме, резюмує видання.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі