Як повідомляє The Guardian, на думку колишнього урядовця, вихід з єврозони означатиме крах для грецької економіки.
"Ми не дозволимо Алексісу Ціпрасу повернути драхму. Це б вбило нашу економіку, а разом з нею і надії грецького народу. Ціпрас сказав виборцям, що через півроку країну буде тяжко впізнати. І він може таке влаштували", - сказав Самарас.
До цього ж закликав і Костас Караманліс, який був прем'єр-міністром Греції в період з 2004 до 2009 року. За його словами, відповідь "ні" на референдумі – це перший крок до виходу з єврозони. Тому варто погодитися на пропозицію кредиторів, "щоб зберегти місце Греції в Європі".
В цей же час, останні опитування компанії GPO свідчать про те, що "за" збираються проголосувати 47% греків, а відповідь "ні" на референдумі готові обрати 43% громадян країни. Сьогодні також повідомлялося, що Ціпрас не відміняв референдум, агітує греків сказати "ні" кредиторам. Він запевнив, що після оголошення референдуму кредитори запропонували Греції більш вигідні умови. Тому він закликає греків підтримати його, щоб на наступний день після референдуму він міг сісти за стіл переговорів з кредиторами на кращих умовах.
У той же час, в Раді Європи вже заявили, що референдум в Греції не відповідає міжнародним стандартам. У ЄС залишилися критичні до пропозицій Греції навіть після поступок Ціпраса.
Як відомо, у МВФ заявили про невиплату Грецією 1,6 млрд боргу до 1 липня, чим країна оголосила дефолт.
За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс з реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.