Референдум, який відповідає міжнародним стандартам, має проводиться не раніше, ніж через два тижні після його оголошення.
На підготовку 3 виділений лише тиждень, тому він "буде далеким від стандартів Ради Європи", заявив глава організації Турбйорн Ягланд, повідомляє AP.
За словами глави РЄ, двотижневий період є мінімальним для проведення громадських обговорень, а також організації приїзду міжнародних спостерігачів для моніторингу процесу.
"Оголошення голосування в такі короткі терміни само по собі є великою проблемою", - сказав генсек Ради Європи.
Крім того, за словами Ягланда, сумнівним є формулювання питань на референдум.
"Питання, поставлені перед людьми, не до кінця зрозумілі", - зазначив він.
Раніше доцільність проведення грецького референдуму поставила під сумнів глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард. За її словами, референдум буде стосуватися пропозицій кредиторів, які на 5 липня вже втратять актуальність.
Представник МВФ Джеррі Райс повідомив, що фонд не отримав від Греції до 1 липня чергового платежу у розмірі близько 1,5 млрд євро, чим фактично країна оголосила дефолт.
За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс з реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.
Після цього Єврогрупа відмовилася продовжувати програму допомоги Греції до 5 липня (день референдуму).
Також за день до дефолту Греція виступила з новою пропозицією щодо реструктуризації кредитів.Пропозиція Греції полягала в бажанні продовжити на два роки фіндопомогу від ЄС в рамках Європейського механізму стабільності (ESM), паралельно з проведенням реструктуризації зовнішньої заборгованості.
В самій країні тим часом збираються багатотисячні протести: на підтримку прийняття пропозицій кредиторів і проти них.
При цьому в ніч дефолта, на перше липня, Ціпрас все ж погодився на більшість пропозицій кредиторів. Однак в ЄС залишилися критичними до пропозицій Ціпраса навіть після його поступок.