Навіть попри нещодавнє зростання цін на нафту процес економічного відновлення триває нерівномірно, а рубль лишається слабким. Одним з небагатьох приємних моментів лишається рекордно низька інфляція. Але цього не достатньо, щоб відновити потік інвестицій, підірваного санкціями США і Євросоюзу, а також неблагоприємним бізнес-кліматом. Серед відвідувачів форуму досі мало вливових світових бізнес-лідерів.
Bloomberg підводить риску, що впливовість Путіна в глобальній економіці скорочується, а не зміцнюється. Попри те, що він пообіцяв "серйозний прорив" у підвищенні стандартів життя під час четвертого президентського терміну, експерти вказують, що зростання економіки Росії сильно відстає від світових показників. Це означає, що Москва втрачає позиції, а не зміцнює їх. За багато років російська залежність від продажу газу і нафти лише зміцнилися. Після анексії українського Криму Кремль зіштовхнувся із західними санкціями, через що вирішив розвивати зв'язки з ринками Азії. Китай став головним напрямком російського експорту нафти і іншої сировини. Торгівля з Японією і Францією, чиї лідери будуть на Петербурзькому форумі, не відновилася після обвалу цін на нафту і запровадження санкцій у 2014 році.
Попри те, що Путін майже два десятки разів зустрічався з японським прем'єр-міністром Сіндзо Абе, політичне потепління у відносинах не було достатнім, щоб це пожвавило торгівлю між їхніми країнами. Обвал цін на нафту скоротив доходи від головного російського експорту, а суттєве ослаблення рубля зробило японські товари занадто дорогими для Росії.
В оточенні запрошених лідерів Путін, швидше за все, буде вихвалятися своїми амбітними економічними планами, як і кожен рік. Але всі в аудиторії: від місцевих магнатів до чиновників і нечисленних іноземних бізнесменів добре знають, що реальність зовсім не така райдужна, як її описує російський президент.
У свою чергу, Los Angeles Times писало, що Путін не намагається навіть зміцнити Росію і добивається ослаблення усіх інших. Але у нього великі амбіції, але надто мало влади. Російська держава відстала через свою примітивну економіку і погані стандартами освіти і охорони здоров'я. Тому боротьбу доводиться вести брудними методами.
А видання Financial Times писало, що навряд чи Путін утримається від нових конфліктів із Заходом. Увага тепер буде прикута до змін, які Путін може зробити в його президентській адміністрації і кабінеті, особливо в сфері економічної політики. Неназваний чиновник з Кремля сказав Financial Times, що економічний радник Путіна Олексій Кудрін може отримати високу посаду.