Економічне відновлення в США опинилося під загрозою — FT

Поділитися
Економічне відновлення в США опинилося під загрозою — FT © unsplash/miracleday
Економісти переглядають свої оптимістичні прогнози щодо відновлення США після кризи.

Президент США Джо Байден зіштовхнувся з непередбачуваними економічними перспективами для своєї країни, оскільки загрози зростання інфляції та повільного збільшення робочих місць похитнули впевненість у стабільності відновлення американської економіки після пандемії, пише Financial Times.

Міністерство праці США цього місяця повідомило, що темпи створення нових робочих місць значно уповільнились у квітні, що викликало занепокоєння на ринку праці.

Згідно з цим звітом, дані, опубліковані минулого тижня, свідчать про несподівано різкий стрибок індексу споживчих цін, що може викликати посилення «тиску інфляції».

Це дозволило республіканцям розкритикувати економічну політику Байдена та викликало сумніви відносно того, що країна зможе плавно відновитися після коронавірусної кризи завдяки великим фінансовим стимулам та успішній програмі вакцинації.

США сприяли відновленню глобальної економіки, а МВФ прогнозував ріст валового внутрішнього продукту на 6,4% у 2021 році.

«Існує багато ознак позитивної тенденції – економіка відживає, але це відновлення буде хаотичним», - заявила Венді Едельберг з аналітичного центру Інституту Брукінгса.

Представники адміністрації Байдена застерігали не робити висновків за такий короткий проміжок часу. Вони стверджували, що стрибок інфляції, швидше за все, буде тимчасовим, а економічне відновлення рухається твердим шляхом.

Але команда Байдена також визнала високий рівень економічної невизначеності під час великих зрушень у структурі витрат та тенденціях у сфері зайнятості, оскільки карантинні обмеження в країні почали послаблюватися швидше, ніж передбачалося - частково через темпи вакцинації.

«Буде період, коли пропозиція почне зрівнюватися з попитом, але протягом якогось часу буде певна нестабільність», - сказала голова економічної ради Білого дому Сесілія Рауз.

«Ми знаємо, що невідповідність між різними частинами економіки виявлятиметься несподіваними шляхами, поки економіка не відновиться повніше. Як сказав президент на початку цього тижня, ми повинні бути терплячими», - додала вона.

Критики економічної політики адміністрації Байдена - починаючи від колишнього міністра фінансів Демократичної партії Ларрі Саммерса і закінчуючи республіканцями на Капітолійському пагорбі - користуються останніми даними, стверджуючи, що адміністрація Байдена бездумно відкинула ризики надмірного фіскального стимулювання та недооцінила потенційні загрози.

«Я хвилювався з приводу інфляції, і ця тенденція рухається набагато швидше, ніж я очікував», - сказав Саммерс.

«Я думаю, ми маємо чудові шанси на відновлення. Але є ймовірність, що все може закінчитися дуже погано», - сказав економічний аналітик Майкл Стрейн.

Індекс споживчих настроїв Університету Мічигану продемонстрував зростання довгострокових інфляційних очікувань. Щотижневі заявки про безробіття в четвер знизились до мінімуму порівняно з усіма показниками з початку пандемії.

Щодо ринку праці, то Байден приступив до виконання вимоги, згідно з якою громадяни, яким пропонувались «відповідні» робочі місця, не мають права на отримання допомоги по безробіттю.

Білий дім дотримується курсу масштабного фінансового стимулювання не лише для того, щоб забезпечити відновлення країни після пандемічної кризи, а й для допомоги малозабезпеченим сім'ям. Команда Байдена також довіряє Федеральному резерву у питанні управління проблемою зростання інфляції.

Але республіканці та «консервативні економісти» закликають до більш радикальних дій щодо «охолодження» економіки, таких як швидке припинення виплат по безробіттю.

Тим часом, деякі економісти вважають, що оптимістичні прогнози відносно швидкого економічного відновлення в США, цілком можливо, доведеться переглянути.

Економіка США відновлюється після пандемії COVID-19 і знаходиться в "точці перелому", повідомив глава Федеральної резервної системи (ФРС) Джером Пауелл.

США можуть стати економічним лідером, з огляду на трильйони доларів бюджетних стимулів і відновлення своєї ролі «хранителя світової економіки» після вступу Джо Байдена на пост президента.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі