До Тайваню прибула «група дружби» балтійських парламентаріїв для обговорення боротьби проти авторитаризму — Reuters

Поділитися
До Тайваню прибула «група дружби» балтійських парламентаріїв для обговорення боротьби проти авторитаризму — Reuters
Жодна держава-член Європейського Союзу не має офіційних відносин із Тайванем.

Тайвань та Європа мають працювати разом, щоб захиститися від авторитаризму та дезінформації, заявила президент Тайваню Цай Інвень, під час візиту на острів законодавців з Литви, Латвії та Естонії, повідомляє Reuters.

Литва зіткнулася з постійним тиском з боку Китаю, який оголошує Тайвань своєю територією після того, як дозволила відкриття фактичного посольства Тайваню у своїй столиці.

Пекін посилив військовий та дипломатичний тиск на Тайбей, щоб той погодився з домаганнями Китаю на суверенітет та обмежив свою міжнародну діяльність, хоча Цай каже, що Тайвань не поступиться загрозам, і захищатиме свою свободу та демократію.

Цай сказала законодавцям в офісі президента, що Тайвань та країни Балтії, що колись входили до складу Радянського Союзу, поділяють схожий досвід звільнення від авторитарного правління та боротьби за свободу.

«Демократія, якою ми користуємося сьогодні, була зароблена тяжкою працею. Це те, що ми всі глибоко розуміємо», - сказала вона.

«Наразі світ стикається з проблемами, що створюються поширенням авторитаризму та загрозою дезінформації. Тайвань більш ніж готовий поділитись своїм досвідом боротьби з дезінформацією зі своїми європейськими друзями. Ми повинні захищати наші спільні цінності, щоб забезпечити наш вільний та демократичний спосіб життя».

Матас Малдейкіс, лідер групи дружби з Тайванем у литовському парламенті, сказав Цай, що їхня група прибула до Тайбею, щоб висловити свою солідарність з островом.

«Політика уряду Литви щодо Тайваню користується широкою підтримкою у нашому суспільстві. Збереження свободи та міжнародного порядку, заснованого на правилах, відповідає життєво важливим інтересам як Тайваню, так і Литви», - сказав він.

"Є багато можливостей для економічного та культурного співробітництва", - додав Малдейкіс, поїздка якого була засуджена Китаєм.

Сполучені Штати рішуче підтримали свого союзника по НАТО Литву у її сварці з Китаєм.

Литва також стикається з проблемами тиску з боку Росії та Білорусі, та мігрантами на кордоні з Білоруссю.

Раніше повідомлялося про те, що пропагандистський військовий фільм про поразку армії США став найкасовішим фільмом Китаю за всю історію. Фільм "Битва на озері Чанцзінь" зібрав близько $900 млн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі