Пропагандистський військовий фільм про поразку армії США став найкасовішим фільмом Китаю за всю історію

Поділитися
Фільм "Битва на озері Чанцзінь" зібрав близько $900 млн.

Тригодинна військова епопея "Битва на озері Чанцзінь" про поразку армії США побила усі рекорди і стала найкасовішим фільмом у Китаї за весь час. Пропагандистський фільм, що вийшов у прокат 30 вересня, вже зібрав $892 млн і може найближчим часом перетнути позначку $1 млрд, повідомляє New York Post.

Фільм "Битва на озері Чанцзінь" перевершив бойовик 2017 року "Воїн-вовк II", який раніше був рекордсменом у Китаї, з касовими зборами в $882 млн і фільм про Джеймса Бонда "Немає часу помирати", який зібрав у міжнародному прокаті трохи більше $700 млн.

Фільм ґрунтується на реальних подіях — воєнній кампанії, що сталася під час Корейської війни. Жорстока 17-денна битва відбулася наприкінці 1950 року, невдовзі після того, як Китайська Народна Республіка вступила у війну на боці Північної Кореї.

120 тисячам китайських солдатів вдалося оточити та атакувати війська США та їхніх союзників, але зрештою американці змогли вирватися з оточення, але згодом були змушені покинути цей регіон, що означало їх повний відхід з Північної Кореї.

"Битва на озері Чанцзінь", створення якої коштувало $200 млн, спонсорувалося китайським урядом.

Агентство Variety повідомляє, що офіційний представник МЗС країни Чжао Ліцзянь надіслав вітання У Цзін, провідному актору фільму.

Прем'єра фільму відбулася на тлі напруження між Китаєм і США.

Видання The Diplomat повідомляє, що китайські громадяни все частіше виявляють мілітаристські настрої, а величезна популярність у Китаї ”Битви на озері Чанцзінь”, можливо, походить із нового ставлення китайців до війни.

Раніше, президент Джо Байден заявив, що "розглядає" можливість дипломатичного бойкоту зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні на тлі напруженості, що триває у відносинах з Китаєм.

У червні американські законодавці приєдналися до активістів та китайських етнічних меншин, які закликають Міжнародний олімпійський комітет перенести або відкласти проведення зимових Олімпійських ігор у Пекіні 2022 року, якщо китайський уряд не припинить геноцид уйгурів.

Китай також виявляє все більш агресивний підхід до Тайваню та проводить випробування гіперзвукових ракет.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі