До Держдуми внесли законопроект про заходи у відповідь на арешт майна РФ за кордоном

Поділитися
До Держдуми внесли законопроект про заходи у відповідь на арешт майна РФ за кордоном За словами Медведєва, "ці дії, звичайно, продиктовані не правом, а політичними міркуваннями" © shebarshin.ru
У Росії готуються до арештів закордонного майна.

Уряд Росії вніс до Держдуми законопроект, який передбачає можливість обмеження на принципах взаємності імунітету іноземної держави від рішень судів РФ щодо майнових питань.

"Відповідно до норм міжнародного права, законодавства і судової практики зарубіжних країн законопроект встановлює межі юрисдикційного імунітету іноземних держав та їх майна. Також визначаються випадки, коли іноземна держава і її майно не користуються юрисдикційним імунітетом, і передбачається можливість відмови іноземної держави від юрисдикційного імунітету", - йдеться в законопроекті російського уряду.

За словами прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва, даний законопроект "вперше передбачає можливість обмеження судом РФ імунітету іноземної держави на основі принципів взаємності".

Він додав, що "ці дії, звичайно, продиктовані не правом, а політичними міркуваннями". Як вважає російський прем'єр, "РФ повинна бути вправі приймати відповідні заходи в разі арешту її активів за рішенням іноземних судів.

На початку серпня з'явилася інформація, що Росія може втратити близько 5 млрд дол (4,5 млрд євро) від арешту її майна по справі ЮКОСа. Повідомляється, що Росія вже готується до масових арештів своїх активів за кордоном. "Проблеми у нас дійсно великі", - сказав один з чиновників в уряді РФ. За його словами, у Москві чекають численні і затяжні судові процеси.

Раніше повідомлялося, що рішення арбітражу в Гаазі російська сторона вважає "неправосудним" і "політично заангажованим актом", який винесений з "явним порушенням застосовних правових норм" і "несумісний з ідеями верховенства права, незалежного, неупередженого та професійного міжнародного правосуддя".

Росія відмовилася виконувати рішення Європейського суду з прав людини щодо виплати 1,8 мільярдів доларів інвесторам нафтової компанії ЮКОС. "Ми не впевнені, що Росія взагалі зможе виконати цей вирок. Крім того, ми звернули увагу на те, що в статуті ЄСПЛ не передбачено примусової процедури виконання його вироків", - сказав міністр юстиції РФ Олександр Коновалов.

Детальніше про судових дебатах акціонерів ЮКОС і уряду Росії читайте у статті Джо Тірадо, Ден Мигер, Шрі Маджийсия "Юкос: продовження саги" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі