Дика курка стала домашньою разом із розвитком рисівництва - дослідження

Поділитися
Дика курка стала домашньою разом із розвитком рисівництва - дослідження
Саме вирубування джунглів та розвиток рисівництва у південно-східній Азії змусили диких предків домашньої курки спуститися з дерев, щоб поласувати смачними зернами.

Без рису не було б і курей, стверджують вчені. Саме коли люди почали розчищати ліси та обробляти рис у межах ареалу червоних джунглів у Південно-Східній Азії, деякі з диких предків курей спустилися з дерев, щоб ласувати зернами. Поступово вони перетворилися на домашніх курочок.

Звіт про проведене дослідження опубліковано на цьому тижні в Proceedings of the National Academy of Sciences, повідомляє Science.

Відповідно до результатів дослідження, приручення пернатих жителів джунглів відбулося набагато пізніше, ніж припускають інші дослідження. Відповідно до всебічного аналізу та датування знайдених кісток з'ясувалося, що деякі викопні кістки, які раніше вважалися курячими, належали іншим тваринам.

Автори дослідження доводять, що ранні домашні кури з'явилися історично недавно - всього від 3250 до 3650 років тому. І вони чітко вказали місце їхнього одомашнення: це рисівничий регіон у нинішньому центральному Таїланді.

Потім кури швидко поширилися Азією разом із поширенням культур рису і проса. Зокрема, на території нинішнього Ізраїлю птахівництво з'явилося близько 2300 років тому.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі