Ізраїльські археологи знайшли у вигрібній ямі ранньоісламського періоду ціле куряче яйце. Як повідомляє Управління старовини Ізраїлю, знахідку зробили в комплексі виробничих будівель візантійського періоду в Явне. Вік яйця оцінюється в 1000 років.
Вчені відзначають, що раніше вдавалося знайти фрагменти яєчної шкаралупи і більш ранніх періодів. Але цілі яйця знаходять дуже рідко. На думку дослідників, збереження знайденого яйця обумовлене умовами, в яких воно знаходилося, - в оточенні м'яких відходів.
Птахівництво з'явилося в Ізраїлі близько 2300 років тому. В ісламський період, приблизно з VII століття нашої ери, в цьому регіоні спостерігається зменшення кількості кісток свиней, що пов'язано із забороною на вживання свинини. Жителям потрібне було джерело білка, яке вони знайшли в курячому м'ясі і яйцях.
За словами дослідників, знайдене яйце було тріснутим і частина його вмісту витекла, але частина жовтка все ж збереглася. Чому воно виявилося у вигрібній ямі тисячу років назад, невідомо. Вчені відзначають, що знайшли в цьому місці і інші цікаві предмети. Серед них - три кістяні ляльки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше археологи знайшли на віллі в Помпеях останки двох жертв виверження Везувію. Останки були знайдені в бічній кімнаті підземного портика.