На посаду спікера також претендував комуніст Дмитро Новіков.
Призначити В'ячеслава Володіна спікером Держдуми запропонував президент Росії Володимир Путін. "Єдина Росія", яка має в парламенті конституційну більшість, яка підтримала кандидатуру Володіна.
В'ячеслав Володін з 2011 року обіймав посаду першого заступника глави адміністрації президента Росії. На цій посаді він курирував внутрішню політику в країні. У ім'ям Володіна пов'язують розгром опозиції, прихильники якої виступили з масовими протестами після парламентських виборів 2011 року.
Як пишуть ЗМІ, Володіна називають "сірим кардиналом Кремля". Він вже був в Держдумі - і обіймав там посаду віце-спікера. Володін був депутатом третього, четвертого і п'ятого скликань Думи (тобто з 1999-го по 2010-й; фракції "Отечество - вся Росія" і "Єдина Росія"), а потім увійшов у команду Володимира Путіна: спочатку як керівник апарату в уряді Путіна (на посаді міністра), потім - як перший заступник адміністрації президента. При цьому з Держдумі п'ятого скликання Володін працював заступником голови Держдуми; так що єдиний більш високий пост в нижній палаті парламенту для Володіна - саме крісло спікера. Крім того, чутки про те, що Володін перейде в Держдуму, з'явилися кілька місяців тому.
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла заяву про невизнання Україною легітимності виборів 18 вересня в Держдуму РФ сьомого скликання, їх результатів, а отже, повноважень та актів та рішень російського парламенту. Постанову №5135 підтримали 264 народних депутата.
Також країни Заходу не визнають виборів в Держдуму РФ, проведених на території окупованого Криму. При цьому заяв про невизнання всього складу Держдуми РФ поки не було.
Чутки про кардинальні кадрові перестановки в адміністрації, уряді, губернаторському корпусі і керівництві держкорпорацій в РФ звучать все виразніше і наповнюються конкретикою, про це пише Олексій Ижак в свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна". Так, разом із виборами до Держдуми російська влада почала активно змінювати свій зовнішній вигляд. "Досить скоро ми можемо виявити новий фасад Росії, можливо, більше розташовує до конструктивних відносин", - йдеться в статті.
Докладніше читайте у статті Олексія Ижака "Ремонт фасаду" на сторінках тижневика "Дзеркало тижня. Україна".